IND – SA 2022: Sanjay Bangar, Dinesh Karthik’in 4. T20I’deki vuruşunu övdü


Sanjay Bangar, Dinesh Karthik’i Cuma günü Rajkot’ta Team India ile Güney Afrika arasındaki dördüncü T20I’de maç kazandıran bir vuruş oynayarak hayallerini gerçekleştirdiği için övdü.

Karthik, IPL 2022’deki bazı mükemmel performansların ardından Hint takımına geri dönüş yaptı ve defalarca Men In Blue’yu Dünya Kupası zaferine götürmek istediğini söyledi. Kıdemli kaleci vuruşu Rajkot’ta 55 koşu atarak 27 topu ezdi ve Hindistan Takımı’nın beş maçlık seride aynı seviyeye gelmesine yardımcı oldu.

Star Sports ile ilgili bir tartışma sırasında Bangar’a Karthik’in maç tanımlama çabası soruldu. Cevap verdi:

“Hayallerin gerçekleşmediğini kim söylüyor. Dinesh Karthik’in hayalleri gerçekleşti, Hint takımına geri döndü ve ardından maç kazandıran bir katkı yapmak için bugün bunu yaptı.”

Royal Challengers Bangalore (RCB) baş antrenörü, Karthik’in IPL 2022’nin önüne koyduğu zorlu sahaların altını çizdi. Bangar detaylandırdı:

“Bu oyun antrenman ve sıkı çalışma ile ilgili. Bu oyuncunun açlığı var çünkü IPL’den önce T20 yerli kriketinde çok fazla maç oynamaya çalıştı, bu maçlar bittiğinde Madurai’ye ve yerel kriket oynamak için başka yerlere gitti. “

Karthik, Hindistan Premier Ligi’nin yakın zamanda tamamlanan baskısında RCB’nin yıldız oyuncularından biriydi. Tamil Nadu kriket oyuncusu, turnuvada 183.33’lük olağanüstü bir vuruş oranıyla 330 koşuyu parçaladı.


“Maç mizacını sürekli geliştirdi” – Dinesh Karthik’te Sanjay Bangar

Dinesh Karthik vuruşu sırasında dokuz dört ve iki altı vurdu [P/C: BCCI]
Dinesh Karthik vuruşu sırasında dokuz dört ve iki altı vurdu [P/C: BCCI]

Bangar, Karthik’in açık ağlarda becerilerini geliştirmesinin kendisine zengin kazançlar sağladığını da sözlerine ekledi. O gözlemledi:

“Orada sürekli olarak maç mizacını geliştirdi. Eşsiz bir antrenman tarzı var. Açık küçük kapılar üzerinde çalışmak istedi ve bunun tam faydasını bugün gördü.”

Eski Hintli vuruş antrenörü, diğer takım üyelerinin de Karthik’in gösterdiği açlığı göstereceğini umarak bitirdi. Bangar dedi ki:

“Çok çaba sarf etti ve bu tür oyuncular böyle cesur ve kararlı bir performans sergilediklerinde, tüm oyuncular Team India için böyle bir açlığı sürdürürse, o zaman Hint takımının sürekli olarak bu tür performanslar göstereceğini hissediyorsunuz.”

Karthik’in 55 koşu vuruşu, T20I kriketindeki ilk yarım yüzyılıydı. 37 yaşındaki oyuncu ayrıca Hindistan Takımı adına oyunun en kısa formatında elli sayı atan en yaşlı kriket oyuncusu oldu.


Ayrıca Okuyun: “Düşecek gibi görünüyordu” – Aakash Chopra, Avesh Khan’ın 4. Hindistan vs Güney Afrika T20I’deki büyüsüne övgüde bulundu


canlı anketCANLI ANKET

S. Dinesh Karthik final T20I’de 25+ koşu puanı alacak mı?

şimdiye kadar 20 oy

Düzenleyen Samya Majumdar

tepki-emojitepki-emoji

Yorumlar