IND – SA 2022: MS Dhoni’den aldığı tavsiye üzerine Hardik Pandya


Team India’nın çok yönlü oyuncusu Hardik Pandya, eski kaptan MS Dhoni’nin basit tavsiyesinin kendisine bir kriketçi olarak yolculuğunda çok yardımcı olduğunu belirtti. Hardik, Dhoni’nin kendisine kişisel hedefleri düşünmeyi bırakmasını ve takımı ilk sıraya koymasını söylediğini söyledi.

28 yaşındaki kriket oyuncusu, mükemmel formunu IPL 2022’den Güney Afrika’ya karşı devam eden T20I serisine taşıdı. Cuma günü, 31 atışta 46 önemli bir sayı attı ve Dinesh Karthik (27 atışta 55) ile 65 kişilik beşinci küçük kapı standında yer aldı. Ortaklık, atışı kaybettikten sonra ilk vuruşta dörtte 81’e düştükten sonra Hindistan’ı beladan kurtardı.

Karthik ile bcci.tv’de yaptığı bir etkileşimde Hardik, Dhoni’nin tavsiyesinin oyuna yaklaşma biçiminde nasıl büyük bir fark yarattığını anlattı. Hatırladı:

“Günlerimin ilk zamanlarında Mahi bhai bana bir şey öğretti. Ona çok basit bir soru sordum, baskıdan nasıl kurtulursun gibi. Bana çok basit bir tavsiye verdi ve bu – ‘Puanınızın ne olduğunu düşünmeyi bırakın, ekibinizin neye ihtiyacı olduğunu düşünmeye başlayın’ oldu. Bu ders aklıma takıldı ve olduğum gibi bir oyuncu olmama yardımcı oldu. Hangi durumda olursam olayım değerlendirip ona göre oynuyorum.”

Hardik Cuma günkü vuruşunda üç dörtlük ve altı sayı attı. Daha önce, serinin ilk T20I’sinde 12 üzerinden 31 yenilmezlik, üçüncü T20I’de 21 üzerinden 31 yenilmezlik elde etmişti.


“Benim için gerçekten hiçbir şey değişmiyor” – Hardik Pandya, Gujarat Titans ve Hindistan için oynamanın farkı hakkında

Hint takımına geri dönmeden önce Hardik, IPL 2022’de harika bir zaman geçirdi. Gujarat Titans’ı (GT) ilk IPL sezonunda zafere taşıdı. Çok yönlü oyuncu, 487 koşu ve sekiz küçük kapı talep ederek önemli bir bireysel katkı yaptı.

Ayrıca, çok yönlü harika bir çaba için finalde ‘Maçın Oyuncusu’ seçildi. Hindistan için oynamanın GT’yi temsil etmekten ne kadar farklı olduğu sorulduğunda, Baroda kriket oyuncusu şunları söyledi:

“Benim için gerçekten hiçbir şey değişmiyor. durumu oynuyorum. Göğsümde orada olan sembolü oynuyorum. Zamanla daha iyi olmak istediğim tek şey, pürüzsüzlük ve hem Hindistan hem de Gujarat için yaptığım şeyi ne sıklıkta yapabileceğimle ilgili.”

Hardik kısa süre önce 26 Haziran ve 28 Haziran’da Dublin’de İrlanda’ya karşı oynanacak iki maçlık T20I serisi için Hint takımının kaptanı seçildi.


Ayrıca Okuyun: “Bu meydan okumadan zevk alıyor” – Zaheer Khan, Hardik Pandya’nın baskı durumlarında başarılı olması üzerine

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ind-vs-sa-2022-hardik-pandya-advice-received-ms-dhoni-stop-thinking-score-is-start-thinking-team-requires?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel