IND – SA 2022: Irfan Pathan, Shreyas Iyer’in tempoya karşı yaşadığı sıkıntılar hakkında


Eski Hindistanlı çok yönlü Irfan Pathan, Shreyas Iyer’in hızlı bowlinge karşı vuruşu üzerinde çalışması gerektiğine inanıyor, çünkü bowling oyuncularına karşı ekstra hızda biraz mücadele ettiği açık.

Shreyas, bu yıl Şubat ayında Sri Lanka’ya karşı üç maçlık T20I serisinde Hindistan için harika bir formdaydı. Üç elliyi parçaladı ve bir kez bile görevden alınmadı, seriyi 204 koşuyla bitirdi.

Ancak, tempolu bowlinge karşı mücadelesi IPL’de yeniden başladı. Güney Afrika’ya karşı devam eden T20I’de de pek bir etki yaratmayı başaramadı. hakkında konuşmak Yıldız SporlarıPathan, 27 yaşındaki oyuncunun hızlı bowlinge karşı becerilerini geliştirmesi gerektiği konusunda hemfikirdi. Belirtti:

“Evet, açıkçası, sadece bu seride değil, birkaç maçta (bundan önce) tempoya karşı mücadele etti. IPL’de bile, 140’ın üzerinde bowling oynayan hızlı bowling oyuncularına gelince, biraz zorlandığını gördük. Grev oranı da düştü.”

İnanılmaz mücadele! Bengaluru’da Hesaplaşma 🇮🇳

Pathan, Shreyas’ın spin ve orta hıza karşı rahat olmasına rağmen, gerçek hızlı bowlinge karşı huzursuz olduğunu gözlemledi. Ekledi:

Spinner’lara karşı oynamayı seviyor ve 140 km / s’den daha az bowling oynuyorsanız, çok rahat. Ancak oyununda geliştirmesi gereken bir alan, özellikle top omuzlarına yaklaştığında hızlı bowling oynayanlarla yüzleşmek.”

IPL 2022’de Kolkata Knight Riders’ın (KKR) kaptanlığını yapan Team India, söğüt ile tutarsız bir sezon geçirdi ve 14 maçta 401 koşu, ortalama 30.85 puan aldı. Güney Afrika’ya karşı oynanan dört T20I’de 36, 40, 14 ve 4 puanlar kaydetti.


“Harika bir vurucu” – Irfan Pathan, Shreyas Iyer’i destekliyor

İrfan, bowlinge karşı verdiği mücadeleye rağmen, Shreyas’ı destekledi ve onu son zamanlarda fırsatlarını çok iyi değerlendiren parlak bir vurucu olarak nitelendirdi. dedi ki:

“Birinci sınıf kriketiyle ilgili olarak, ortalama 50’nin üzerinde. O harika bir vurucu ve gerçekten iyi bir performans sergiledi. 3 numarada oynama şansı olduğu kadar, üzerine düşeni yaptı. Rakamları gerçekten çok iyi, özellikle son birkaç ayda Hindistan için de.”

Zarif vurucu, 19 Haziran Pazar günü Bengaluru’da oynanacak olan Güney Afrika’ya karşı T20I’nin karar vermesinde bir etki yaratma şansına sahip olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-sa-2022-irfan-pathan-shreyas-iyer-s-woes-pace-when-comes-fast-bowlers-bowling-140-plus-struggled-little?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel