IND – SA 2022: Dale Steyn, T20 Dünya Kupası için Dinesh Karthik’i Rishabh Pant için destekliyor


Eski Güney Afrikalı Dale Steyn, Dinesh Karthik’in Team India’nın T20 Dünya Kupası kadrosundaki kaleci-vurucu yeri yarışında Rishabh Pant’ın önünde olduğunu düşünüyor. Steyn’e göre, Pant Güney Afrika’ya karşı devam eden serideki hatalarından ders almayı reddederken, Karthik güçleniyor gibi görünüyor.

Karthik, Cuma günkü Rajkot’taki T20I’de Maçın Oyuncusu seçildi. Mavi Giyen Adamlar Proteas’ı 82 koşuyla geride bırakırken ve beş maçlık bir seriyi 2-2’de karelerken, en yüksek T20I puanı olan 27 topta 55’i parçaladı.

Karthik ve Pant tartışmasıyla ilgili görüşlerini paylaşan Steyn, Hindistan’ın Avustralya’daki T20 Dünya Kupası’na giden formda olanı seçmesi gerektiğini söyledi. üzerinde bir tartışma sırasında ESPNkrinbilgisiGüney Afrika efsanesi şunları söyledi:

“Pant bu seride dört fırsat yakaladı ama aynı hataları yapıyor gibi görünüyor. İyi oyuncuların hatalarından ders aldığını düşünürdünüz. Olmadı ve DK her seferinde ortaya çıktı ve ne kadar klas bir oyuncu olduğunu gösterdi. Dünya Kupası kazanmak istiyorsan formda bir adam seç. Mor bir leke içindeyse ya da çok formdaysa, o adamı seçersin.”

38 yaşındaki Karthik’in T20 Dünya Kupası’nda yer alma şansı hakkında şunları ekledi:

“Takımların itibara göre seçeceği adamlar var. Ancak DK o kadar harika bir formda ki, bu formda devam ederse, Hindistan bu yıl daha sonra Dünya Kupası turuna çıktığında o uçağa yazılan ilk isimlerden biri olacak.”

Karthik, Pant’ın 23’te 17’ye ihraç edilmesinin ardından Cuma günü yara almak için geldi. Ev sahibi takımın başı dörtte 81’de zor durumdaydı. Ancak 37 yaşındaki oyuncu, Hindistan’ı altı sayı 169’a çıkarmak için dokuz dörtlü ve iki altılıyı ezdi.


“Boloncuların ne yapmak istediğini anlıyor” – Dale Steyn, Dinesh Karthik’in başarısı hakkında

IPL 2022’nin başlangıcından beri Karthik sansasyonel bir formda. Royal Challengers Bangalore (RCB) için mükemmele yakın bitirici rolünü oynadı ve Güney Afrika’ya karşı devam eden T20I’lerde büyük koşusunu sürdürdü. Tamil Nadu vurucusunun etkileyici son performanslarını analiz eden Steyn, şunları söyledi:

“DK olağanüstü bir formda ve gittikçe daha iyi oluyor gibi görünüyor. Harika bir kaleci zihniyeti var. Oyunu gerçekten iyi okuyor ve bowling oyuncularının ne yapmak istediğini biliyor ve anlıyor. Ve sonra bunu gerçekten iyi bir beceriyle destekliyor.”

Steyn, şöyle devam etti:

“Ters süpürmeler, kucak süpürmeler, daha bowlinge koşmadan önce melon oyuncunun neyi atacağını anlayan biri tarafından oynanan atışlardır. Sıklıkla üst vuruşun ilk ve son topuna saldırır. Bowling oyuncularını baskı altına alıyor ve adamların ona verecek bir cevabı yok.”

Karthik ve Hardik Pandya (31’de 46), dördüncü T20I’deki beşinci küçük kapı için ev sahiplerinin rekabetçi bir toplamla bitirmesine yardımcı olmak için 65 koşu ekledi. Avesh Khan daha sonra Hindistan’ın Güney Afrika’yı 16.5’te 87’ye dağıttığı için 18’e dört iddia etti.


Ayrıca Okuyun: “Bu meydan okumadan zevk alıyor” – Zaheer Khan, Hardik Pandya’nın baskı durumlarında başarılı olması üzerine

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/ind-vs-sa-2022-dale-steyn-backs-dinesh-karthik-rishabh-pant-t20-world-cup-if-want-win-world-cups-pick-guy-that-s-form?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel