IND – SA 2022: “Birçok insan onun doğal bir lider olmadığını söyledi”


Eski Güney Afrikalı kriket oyuncusu Shaun Pollock, KL Rahul’un bir lider olarak yavaş yavaş ayağa kalktığını hissediyor. 30 yaşındaki oyuncunun özgüveninin arttığını ve liderlik rolünde başarılı olmasını beklediğini söyledi.

Tılsımlı koşucu, sahadaki kararlarında proaktif olmadığı için eleştiri payını aldı. Rahul, kaptan olarak pek başarılı olamadı ve bu yılın başlarında Güney Afrika’ya karşı üç ODI’yi de kaybetti. Ayrıca Wanderers Stadyumu’nda Proteas’a karşı kaptanlığını yaptığı tek Testi de kaybetti.

Cricbuzz’da konuşan Pollock, kaç taraftarın ve eleştirmenin Rahul’un doğal bir lider olmayabileceğine inandığına dikkat çekti. Ancak önden liderlik edebilirse oyuncu için işlerin daha kolay olacağını kaydetti.

Shaun Pollock açıkladı:

“Hint düzeninde Hint kriketini gerçekten iyi bilen birçok insan, KL Rahul’un biraz isteksiz bir kaptan olduğunu ve doğal bir lider olmadığını söyledi. Ama bence o, ayaklarını buluyor ve kendine geliyor. performansınla önde gidiyorsun, geri kalan işleri kolaylaştırıyor.”

Eski Hintli oyuncu Ajay Jadeja, KL Rahul’un yeteneklerinin ona diğerlerine göre bir avantaj sağladığını düşündü. Belirtti:

“KL Rahul yetenekli ve diğerlerinden çok ileride. Çok huysuz ve onu farklı zamanlarda farklı ruh hallerinde gördük. Her zaman çok sakindi.”

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

Rahul, 9 Haziran’da Güney Afrika’ya karşı başlayacak olan beş maçlık T20I serisinde lider olarak azmini kanıtlamak için bir şans daha var. Kaptan Rohit Sharma.


“Genç oyunculara her zaman KL Rahul’un beğenilerini denemelerini ve kopyalamalarını söylerim” – Michael Vaughan

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan da Rahul’a övgüler yağdırdı. Sağ elini kullanan kişinin tüm formatlarda başarılı olma yeteneğine sahip olduğundan bahsetti.

Kriket oyuncusu olan yorumcu, genç oyunculara genellikle Rahul’un beğenilerinden öğrenmelerini tavsiye ettiğini ekledi.

Belirtti:

“KL’de bu tür bir ritim ve forma girdiğinde bir şeyler var. Bu tür oyunların ötesine geçebilir ve 50’den fazla kriket ve Test maçı kriketine geçebilirsiniz. O sadece saf bir şekilde oynuyor ve ben her zaman genç oyunculara denemelerini söylüyorum. ve KL Rahul’un beğenilerini kopyalayın çünkü bu temel size oyunun tüm formatlarını başarılı bir şekilde oynama şansı veriyor.”

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

Bu arada Rahul, yakın zamanda sonuçlanan Hindistan Premier Ligi’nde (IPL 2022) kendi tarafı Lucknow Super Giants için en iyi oyuncu olarak ortaya çıktı. Örnek olarak, iki yüzyıl ve dört ellili olmak üzere 15 maçta 616 sayı atarak liderliğini sürdürdü.

Karnataka kriket oyuncusu, Hindistan’ın birkaç ay içinde sıralanan T20 Dünya Kupası ile uluslararası krikete odaklanmasıyla ivmeyi sürdürmeyi umuyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-sa-2022-a-lot-people-said-natural-leader-shaun-pollock-kl-rahul-s-captaincy?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel