IND – SA 2022: “Artık yaşlandığıma göre saldırganlık artık doğal gelmiyor”


Hintli bacak döndürücü Yuzvendra Chahal, Güney Afrika’ya karşı üçüncü T20I’de kükreyerek geri döndü ve ev sahibinin 48 koşuyla kazanmasına yardımcı olmak için 3/20’lik maç kazanan rakamları koydu. Uzun bacaklı, Dwaine Pretorius, Rassie van der Dussen ve tehlikeli Heinrich Klaasen’in önemli kalelerini aldı.

BCCI’nın eğlenceli bölümü ‘Chahal TV’de açılış yapan Ruturaj Gaikwad ile konuşan Yuzvendra Chahal, yeni kutlamasının açılışını yaptı. Ayrıca, yaşlandıkça sakin bir kutlama yapmanın daha iyi olduğunu fark ettiğini de gönülsüz bir şekilde ekledi.

Chahal ayrıca sahada, özellikle de sınırda ne kadar çok çalıştığından bahsetti. dedi ki:

“Artık yaşlandığım için, saldırganlık doğal gelmiyor (kutlamasına gülüyor.) Ama bowling ve sahada çok çalıştım. İyi bir atışım var ve sahada hızlıyım, bu yüzden sahaya çıkmak istedim. sınır ve katkıda bulunmak.”


Yuzvendra Chahal, son maçta neleri değiştirdi

Bir önceki oyunda Yuzvendra Chahal, dört over’ında 49 koşu kabul ettiği için özellikle Klaasen tarafından temizlikçilere götürülmüştü.

Bacak döndürücü sonradan Proteas vurucularını rahatsız edecek kadar topu döndürmediğini fark etti. Antrenör Paras Mhambry ve kaptan Rishabh Pant ile sohbet ettikten sonra, topu döndürmeye çalışırken daha hızlı bir şekilde bowling oynadığını açıkladı.

Değişiklikler, Klaasen bile Chahal’i yenemediği ve sonunda bacak döndürücünün hilesine yenik düştüğü için işe yaradı. Bunun üzerine şunları söyledi:

“Önceki oyunda, biraz daha hızlı bowling oynuyordum ve kaydırıcıyı kullanıyordum. Öyleyse olan şu ki, sahanın yardımı olsa bile, sadece kayıyor. Bu yüzden Paras (Mhambry) efendim ve Rishabh ile konuştum ve fark ettim ki, bir küçük kapı, hızlı bacak dönüşü atmanız ve küçük kapıya yapışması için dikiş pozisyonuna indirmeniz gerekir.”

Chahal, eleştirmenlerinin yanıldığını bir kez daha kanıtladı ve belki de neden Hindistan’ın T20 Dünya Kupası’nda ilk tercihi olması gerektiğine dair güçlü bir savunma yaptı. Ancak şimdilik, Hindistan’ın 17 Haziran Cuma günü Vizag’da Güney Afrika’ya karşı dördüncü T20I’yi kazanmasına yardım etmeye çalışacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-sa-2022-now-i-aged-aggression-longer-comes-naturally-yuzvendra-chahal-new-celebration-3rd-t20i?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir