In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası’nın açılış turunda Kongre parkuru rekorunu kırdı | Golf Haberleri


In Gee Chun, ilk turda sekiz-altı ile Kongre Country Club rekorunu kırarak Kadınlar PGA Şampiyonasına harika bir başlangıç ​​yaptı; son şampiyon Nelly Korda, açılış turundan sonra eşitin altındaydı

Son Güncelleme: 23/06/22 21:09


In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası tarihindeki en düşük açılış turunu egale etti ve aynı zamanda parlak bir 64 ile Congressional Country Club'da yeni parkur rekorunu kırdı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası tarihindeki en düşük açılış turunu egale etti ve aynı zamanda parlak bir 64 ile Congressional Country Club’da yeni parkur rekorunu kırdı.

In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası tarihindeki en düşük açılış turunu egale etti ve aynı zamanda parlak bir 64 ile Congressional Country Club’da yeni parkur rekorunu kırdı.

İki kez büyük kazanan In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası tarihindeki en düşük açılış turunu egale etti ve aynı zamanda parlak bir 64 ile Congressional Country Club’da yeni parkur rekorunu kırdı.

27 yaşındaki oyuncu, turnuvada daha önce sadece üç kez elde edilen, sonuncusu 2006’da elde edilen bir turla (-8) erken liderliği ele geçirdi.

Rory McIlroy’un 2011’de ABD Açık’ı sekiz vuruşla kazandığı Bethesda’da, dokuz kuşu ve bir öcü, yakın zamanda yenilenen Mavi Kurs için yeni bir en iyi işareti belirledi.

In Gee, “Kendimi çok iyi hissediyorum çünkü adımın ne zaman bir şeyle gideceğini düşünürüm, o zaman çok onur duyarım ve bu beni golf oynamaya devam ettirir,” dedi.

Altı kişilik bir grup, son şampiyon Nelly Korda’yı da içeren sabah dalgasında bir puan altında ikinci sırayı paylaştı.

71’i çeken diğerleri Jennifer Kupcho, A Lim Kim, Hannah Green, Nasa Hataoka ve Brooke Henderson’dı. Green, 2019 Kadınlar PGA Şampiyonası galibi olurken, Henderson 2016’da kazandı.

Chun, dokuzuncu arkadan başladıktan sonra, tura beş delikten bir altından nispeten mütevazı bir başlangıç ​​yaptı.

31 yaş altı beşte dönüş yapmak için dört ardışık birdie ile dört par-dört 15. delikten başlayarak yuvarlandı.

2015 yılında LPGA Turu’nu ve ABD Kadınlar Açık şampiyonunu üç kez kazanan Chun, günün tek tökezlemesini bir bogey ile par-four 10. delikte yaşadı. Ardından, ilk turda üstün bir liderlik elde etmek için sonraki altı deliğe dört kuş daha ateş etti.

“In Gee’nin hangi golf sahasında oynadığını bilmiyorum!” dedi Korda.

“Gerçekten iyi oynuyor olmalı. Bugün toparladığımda attığım skordan çok mutlu olacağımı düşünürdüm.

“Sanırım günün başlangıcında daha yüksek rakamlar gördünüz. In Gee gerçekten çok iyi oynuyor ve onu alkışlıyor. Bazen sadece sizin haftanız olmalı, değil mi? oyun planı ve umarım Pazar gününe kadar iyi sayılar çeker.”

Güney Koreli Inbee Park da dahil olmak üzere sahadaki diğer üç kişi sabah dalgasından sonra eşit durumdaydı. Yedi kez büyük kazanan, 2013, 2014 ve 2015’te Kadınlar PGA Şampiyonası’nın zirvesinde yer aldı.

Bu haftaki sezonun üçüncü majör çantası, LPGA Turu para listesindeki en iyi 100 oyuncunun 99’u yarışırken, 9 milyon dolara iki katına çıktı. Kazananın payı da ikiye katlanarak 1,35 milyon dolara ulaştı.

Çanta 2014’te sadece 2,25 milyon dolardı.

In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası'nın açılış turunda Kongre parkuru rekorunu kırdı | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12639393/in-gee-chun-breaks-congressional-course-record-in-opening-round-of-womens-pga-championship

Yorum yapın

SMM Panel