In Gee Chun, ikinci turdan sonra Kadınlar PGA Şampiyonasını altı atışla önde götürüyor | Golf Haberleri


Gee Chun’da, ikinci raundunda 69 (-9)’luk bir atış yaptıktan sonra Kadınlar PGA Şampiyonası’nın kontrolünü elinde tutuyor; Chun, Congressional Country Club’da en yakın rakipleri Lydia Ko ve Jennifer Kupcho’dan altı vuruş geride

Son Güncelleme: 25/06/22 12:18

In Gee Chun, KPMG Kadınlar PGA Şampiyonası'nın ikinci turunda sekizinci tişörtten şutunu atıyor

In Gee Chun, KPMG Kadınlar PGA Şampiyonası’nın ikinci turunda sekizinci tişörtten şutunu atıyor

İki kez büyük kazanan In Gee Chun, Kadınlar PGA Şampiyonası’nın ikinci turunun ardından liderliğini sürdürüyor.

27 yaşındaki oyuncu, ilk turda 8-altı ile Kongre Country Club rekorunu kırdı ve ikinci turda 11-altında altı şut farkı var.

Lydia Ko ve Jennifer Kupcho, Chun’un beş-altında en yakın rakipleri olurken, Jennifer Chang, Hannah Green, Brooke Henderson, Caroline Inglis, Sei Young Kim bir adım geride.

Lexi Thompson geç bir kartalla maçı 3 puan altında tamamladı, ancak son şampiyon Nelly Korda 74’lük iki puanla geri çekildi. Georgia Hall 69’luk bir turun ardından 1 puan altında kaldı.

Rekor kıran açılış turundan sonra Chun, ilk beş deliğinden üçünü bir araya getirerek benzer biçimde geri döndü.

Yedi ve sekizde arka arkaya öcüler ilerlemesini kontrol etti, ancak üçüncü paritede 10. sırada bir kuş ve 18’de bitirecek bir başka kuş, onun komuta konumunda kaldığını gördü.

Ko, ön dokuzda beş birdie yaptıktan sonra 13 sıra tırmanarak ikinciliğe yükseldi, Kupcho ise yedi birdiyi üç bogey ile karıştırarak beş par altında bitirdi.

İki kez majör şampiyon olan Ko, “Bence son birkaç hafta birkaç aptal hataydı, odağımı kaybettiğim birkaç şut, oradan birkaç şut çekmeme neden oldu. Bunun dışında, oyun oldukça sağlam bir yerde.

“Aynı zamanda kazanmanın çok zor olduğunu düşünüyorum. Turumuzdaki oyun seviyesi inanılmaz. Hafta içi, hafta sonu sadece skorlara bakabilirsiniz.”

Geçen haftaki Meijer LPGA Classic’te son dokuzda bocalamadan önce liderliği elinde tutan Thompson, “Dün harika bir vuruş yaptım. İyice okşadım ve hiçbir şey olmadı.

“Bunun beni rahatsız etmesine izin vermediğimi biliyordum, ki yapmadım… Golf sahasından ayrıldım ve gerçekten iki gol atmış gibi hissetmediğimi düşündüm. Böyle günleriniz var.

“Bugüne kadar bunu aldım ve ‘Tamam, tekrar o kadar iyi vurursam ve sadece birkaç vuruşu düşürürsem, sabırlı olmalıyım’ dedim. Ben de öyle yaptım. Bu senin için golf.”

In Gee Chun, ikinci turdan sonra Kadınlar PGA Şampiyonasını altı atışla önde götürüyor | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12640059/in-gee-chun-leads-womens-pga-championship-by-six-shots-after-second-round

SMM Panel PDF Kitap indir