‘İki yüzlülük, alkol, ırkçılık…’ Dünya Kupası’na saatler kala ortalık karıştı! FIFA Başkanı Gianni Infantino alev püskürdü…


FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar’ın ev sahipliğinde 20 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Dünya Kupası karşılaşmasında bir gün kala başkent Doha’da basın toplantısı gerçekleştirdi. Organizasyona yönelik eleştirilere yanıt veren Infantino, göçmen işçi ölümleri ve insan haklarına yönelik olarak Katar’ı eleştirenlere sert tepki gösterdi. Infantino, “Bugün güçlü duygular içindeyim. Bugün Katarlı’yı başarmak, Arap gerçekleştirmek, göçmen bir işçi gibi başarmak. Ben Avrupalıyım.

“TEK TARAFLI AHLAKİ DERS, İKİ YÜZLÜLÜKTÜR”

05474212-d150-4ac8-97d1-4d66e7ff9e0b

Eleştirileri anlamakta güçlük çektiğini ifade eden Infantino, “Bu insanlara yardım etme, eğitime yatırım yapsınlar ve onlar daha iyi bir gelecek, daha fazla umut vermeliyiz. ders, sadece iki yüzlülüktür.2016’dan beri burada ortaya çıkan gelişmeyi neden hiç kimseyi görmediğini merak ediyorum” şeklinde konuştu.

“KATAR’I SAVUNMAK ZORUNDA DEĞİLİM”

thumbs_b_c_707f752e69066a005b6609369f56c096

Avrupa ülkelerinin göçmenlere sınırlarını kapattığını, Katar’ın ise Hindistan, Bangladeş ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinin gelenleri kullanmasına yardımcı olduğunu vurgulayan Infantino, “Eğer Avrupa’nın bu insanların kaderini gerçekten önemsiyorsa Katar’ın yaptığı gibi bu durumdaki bir işletmeyi kullanmak için Avrupa’ya gelebilmesi konusunda güvenlik konusunda” Yollar oluşturuyoruz.Katar’ı savunmak zorunda değilim, onlar kendilerini savunabilirler.Ben futbolu savunuyorum.Katar ilerleme kaydetti ve başka birçok şeyi de başardı” dedi.

“BU, SAF BİR IRKÇILIKTIR”

thumbs_b_c_5d053986ffc3cdf626bffbb683a82997

Infantino, 12 yıl önce alınan bir kararın eleştirisini kabul etmeyi kolaylaştırmadığını ifade ederek, “Doha hazır, Katar hazır ve tabii ki geçmiş en iyi Dünya Kupası olacak. Ben doğal olarak Katarlı değilim, Arap değilim, Afrikalı değilim ya da göçmen işçi değilim. Ama Onları ele almak. Bir İtalyan olarak İsviçre’de doğuşu, kızıl teşvikleri ve çilleri nedeniyle kendisiyle alay edildiği söyleyen Infantino, Katar’da sahte taraftarlar olduğu yönündeki iddiaları da “saf ırkçılık” olarak nitelendirdi. Infantino, “İnsanlar İngilizlere benzemiyorsa İngiltere’yi destekleyemez mi? Bu ırkçılıktır. Bu, saf bir ırkçılıktır. Herkesin istediği kişi için tezahürat yapma hakkı vardır” diye konuştu.

“3 SAAT İÇMESENİZ DE HAYATTA KALIRSINIZ”

thumbs_b_c_10f6f0d279b62601e477bed154a097ab

Stadyum çevresini alkol yasağına yönelik eleştirilere de değinen Infantino, “Dürüst olmak gerekirse Dünya Kupası için en büyük sorun buysa hemen kullanıma girecek, sahile gidecek 18 Aralık’a kadar dinleneceğim. Şahsen günde 3 saat alkol içemezseniz hayatta kalacağınızı düşünüyorum” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünya Kupası öncesi tanıtım videoları yıldızlar maçı!Dünya Kupası öncesi tanıtım videoları yıldızlar maçı!
Cüneyt Çakır, dünya futbolu müdahale hazırlıkları yapıyor!  UEFA'dan onay çıktıCüneyt Çakır, dünya futbolu müdahale hazırlıkları yapıyor! UEFA’dan onay çıktı
Volkan Demirel Yunan basınına konuştu!  ''Dünyada onun gibi''Volkan Demirel Yunan basınına konuştu! ”Dünyada onun gibi”
Kaynak : https://www.mynet.com/iki-yuzluluk-alkol-irkcilik-dunya-kupasi-na-saatler-kala-ortalik-karisti-fifa-baskani-gianni-infantino-ates-puskurdu-353466-myspor

SMM Panel PDF Kitap indir