Ian Baraclough, Kosova yenilgisinden sonra Kuzey İrlanda taraftarlarının hayal kırıklıklarını kabul etti | Futbol Haberleri


Ian Baraclough, Kosova’ya 3-2’lik bir yenilginin ardından kendisine sırt çeviren Kuzey İrlandalı taraftarların hayal kırıklıklarını anlayabildiğini itiraf etti, ancak tarafının Priştine’deki performansıyla bir adım öne geçtiğinde ısrar etti.

Kuzey İrlanda’nın gecenin büyük bir bölümünde iki golle geride kaldığı maçın sonunda Baraclough onları kabul etmeye giderken 500 kişilik gezici Yeşil ve Beyaz Ordu’nun büyük bir bölümü ‘Cheerio’ sloganları attı.

Taraflar, Uluslar Ligi’nde 13 maçtan sonra galibiyetsiz kaldığı için taraftarlar arasında hayal kırıklığı büyüyor, Baraclough’un rekabetçi fikstürlerdeki rekoru, iki yıla yaklaşırken 19 maçta üç galibiyet ve 10 mağlubiyet gösteriyor.

Baraclough tezahüratlar için “Bu anlaşılabilir bir durum,” dedi. “Buradalar, takımlarının oyununu izlemek ve izlemek istiyorlar, ancak kan dökülen ve gelecek için inşa edilen oyuncular hakkında ne yapıyoruz?

“Belli bir miktar acı çekmemiz gerektiğini de biliyorduk ve ilerledikçe öyleyiz. Gelişme göreceksiniz ve bu geceki ilk iki oyun ile bu oyun arasında bir fark gördünüz.”

Vedat Muriqi, Kosova adına Kuzey İrlanda'ya attığı golleri kutluyor
Resim:
Vedat Muriqi, Kosova adına Kuzey İrlanda’ya attığı golleri kutluyor

Bu ilk iki maç, Yunanistan’a 1-0 yenildikleri ve Kıbrıs’a golsüz berabere kaldıkları tek maç, iyimserlikle başlayan Uluslar Ligi kampanyasının enerjisini emdi – Kuzey İrlanda, Lig’e düştükten sonra İkinci Grup’a ilk sıralarda girdi. C.

Ancak şimdi, 50’den fazla sıradaki taraflara karşı arka arkaya oynanan deplasman maçlarından bir puan aldılar.

Baraclough belki de Haziran ayındaki dört fikstürden 12 puanlık bir hedef belirleyerek kendi sırtı için bir çubuk yarattı ve şu ana kadar beklentilerin çok altında üçten bir puan geri döndü.

Baraclough deneyimsizliğe işaret ediyor: ‘Büyük harfleri sayın’

Kuzey İrlandalı Daniel Ballard tam zamanlı olarak Kosovalı Emir Sahiti ile el sıkışıyor
Resim:
Kuzey İrlandalı Daniel Ballard tam zamanlı olarak Kosovalı Emir Sahiti ile el sıkışıyor

Stuart Dallas, Josh Magennis, Corry Evans ve Craig Cathcart’ın eksik olması, Brodie Spencer ve Conor McMenamin’e bu maçta tam çıkışlarını vermeleriyle bir kez daha kendi tarafındaki deneyimsizliğe dikkat çekti.

“Büyük harf sayın” dedi. “(Steven Davis), Jonny (Evans), Kyle Lafferty’yi kenara alın ve grubun ne kadar deneyimsiz olduğunu görün. Maç sabahı Paddy McNair’i kaybettik. Bir yerden öğrenmeleri ve bu deneyimi almaları gerekiyor.

“Gençlerin büyük bir ruh sergilediğini düşündüm, yedek kulübesinden gelenler de. Shea Charles, Conor Bradley, onlar birkaç ay önce ortalarda olmayan, alt takımda oynamayı umabilecek çocuklar.” 21’ler veya 19’ların altında.

“Gittikleri ve oynadıkları yol hakkında tamamen olumsuz olmayalım. Evet, sonuç hakkında. Bunu anlıyorum ve taraftarların hayal kırıklığını anlıyorum ama bir futbol maçını kaybetmenin yolları var ve hepsi bu.”

Baraclough bunun bir gelişme olduğu konusunda ısrar etse de, bu maçın sadece son 20 dakikasında Vedat Muriqi sayesinde 20 dakika içinde 2-0 öne geçen parlak Kosovalı tarafla anlaşabildiler. penaltı ve Zymer Bytyqi’nin voleybolu.

Shayne Lavery devre arası vuruşunda golü geri çekti, ancak Muriqi ikinci yarının başlarında tekrar gol attıktan sonra, Dan Ballard’ın 83. dakikadaki kafa vuruşu çılgın bir final oluşturana kadar göründü.

‘Kuzey İrlanda geçiş sürecinde’

Sky Sports News’de eski Kuzey İrlandalı uluslararası Jamie Ward:

“Kosova layık kazananlardı. Savunmaya bakabiliriz ama arka dörtte üç genç savunmacımız vardı. Bu oyunlarda onlara rehberlik etmesi için kıdemli oyunculara bakardım.

“Kuzey İrlanda futbolu bir geçiş döneminde. Başlangıç ​​dizilişinden görebileceğiniz gibi, orada bir yaş aralığı var. Bu, dengeyi bulmaya çalışmakla ilgili.

“Henüz çok endişelenmem. Bu gençlerin geçmesine izin vermelisin.”

‘Takımın arkasında olacağını düşünüyorum’

Kosovalı futbolcu Vedat Muriqi, Kosova ile Kuzey İrlanda arasında oynanan UEFA Uluslar Ligi maçında takımının üçüncü golünü 9 Haziran 2022 Perşembe, Kosova'nın Priştine kentindeki Fadil Vokrri stadyumunda attı. (AP Photo) /Visar Kryeziu)
Resim:
Kosovalı Vedat Muriqi, 9 Haziran 2022 Perşembe günü Kosova’nın Priştine kentindeki Fadil Vokrri stadyumunda Kosova ile Kuzey İrlanda arasında oynanan UEFA Uluslar Ligi maçında takımının üçüncü golünü kaydetti. (AP Photo/Visar Kryeziu)

Kuzey İrlanda, sonunda gösterdikleri dövüş gösterisini yakalamalı ve Pazar günkü Windsor Park’ta Kıbrıs’a karşı oynayacağı maça taşımalı, bu tam anlamıyla bir kriz değilse, muhtemelen şimdi bir zorunluluktur.

Baraclough, “Böyle bir yoğunluk ve pozitiflikle oynayın ve yarattığımız şansları yaratın ve eminim ki maçı kazanacağız.” dedi.

“Windsor küçük çocukların ve takımın tam olarak arkasına geçebilirse, bir şeyler yapmak, yoğun bir şekilde başlamak ve oyunu rakibe götürmek bizim sorumluluğumuzdur.

“Bence kalabalığın tamamı takımın arkasında olacak, sorun değil.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12631109/ian-baraclough-accepts-northern-ireland-fans-frustrations-after-kosovo-defeat

Yorum yapın

SMM Panel