Houston Open: Tony Finau önde kalırken Ben Taylor ve Justin Rose çekişiyor | Golf Haberleri


Tony Finau, İngiltere’den Ben Taylor’ı 15 geride ve dört farkla geride bırakarak final turuna çıkarken, Justin Rose üçüncülük payına sahip; Houston Open final turunu Pazar günü saat 18:00’den itibaren Sky Sports Golf’te canlı izleyin

Son Güncelleme: 13/11/22 07:47

Tony Finau, Houston Açık'ta dört atış önde

Tony Finau, Houston Açık’ta dört atış önde

Tony Finau, PGA Tour Cadence Bank Houston Açık’ın son turunda İngiliz Ben Taylor ve Justin Rose ikilisinin liderliğinde dört vuruşluk bir avantaj elde ediyor.

Finau, Memorial Park Golf Sahası’nda umacısız bir 68’de iki kuş kart gördü ve onu 15’in altına indirdi ve 54 delikli turnuva rekorunu karşıladığını gördü.

15 numaralı dünya, 20 fitten par-dört sekizincide çukur açmadan önce yedi düz par ile açıldı ve Finau, beşinci bir PGA Turu unvanını kazanmak için komuta pozisyonunda kalmak için par-dört 14’te benzer bir mesafeden bir tane daha ekledi.

Tony Finau, 2022'de PGA Tour'da iki kez birinci oldu.

Tony Finau, 2022’de PGA Tour’da iki kez birinci oldu.

Finau, “Bu gerçekten iyi bir raunttu,” dedi. “Skor öyle söylemiyor ama dünden daha iyi oynadığımı düşünüyorum. Dün 62 şut attım ama bugün 68’in şartlar için oldukça etkileyici olduğunu düşündüm.

“Sürücüye şimdiye kadar vurduğum kadar iyi vurdum. Bugün 13 çimenli yolun hepsine çarptım, ki bu PGA Tour’daki kariyerimde hiç yapmadığım bir şeydi. Bu yüzden bu çok önemliydi ve ben bu yüzden birkaç kuşu devirebildim.”

Canlı PGA Golf Turu

13 Kasım 2022, 18:00

canlı

Taylor, altı birdie ile tek bir umacı karıştırdı ve günün 65’ini kartladı ve 11’in altında ikinci sıraya sıçradı, Rose üçüncü için üç yönlü bir beraberlik ve üçüncü tur 66’dan sonra yedi vuruş geride.

Taylor, ilk PGA Tour unvanının peşinden koşarak, “Çok sabırlı olmamız gerektiğini biliyorduk,” dedi. “10. sıradaki bir umacı yaptık ve bu aslında en kolay şutlardan biriydi, çim sahanın ortasındaydı. Orada kesinlikle birkaç tane çaldık ve bazı harika şutlar çektik ve yapabildiğimiz zaman büyük harf kullandık ve bunu başardık.” Son ikisinden birini 65’e çalmak güzeldi.”

Ben Taylor final gününde Tony Finau ile birlikte oynayacak

Ben Taylor final gününde Tony Finau ile birlikte oynayacak

Rose, Wyndham Clark ve Tyson Alexander ile üçüncü sırada yer alırken, eski ABD Açık şampiyonu Gary Woodland bir vuruş daha geride ve Joel Dahmen ile altıncılık payına sahip.

İskoçya’dan Russell Knox ve İngiltere’den Aaron Rai, son güne doğru altı sayılık büyük grupta yer alırken, bir galibiyetle dünya 1 numarasına geri dönebilecek olan Scottie Scheffler, üçüncü tur 71’in ardından 25. sırada.

Houston Open’ı hafta boyunca Sky Sports’ta canlı izleyin. Canlı yayın Pazar günü saat 18:00’de Sky Sports Golf’te sona eriyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12745826/houston-open-ben-taylor-and-justin-rose-in-contention-as-tony-finau-stays-ahead

SMM Panel PDF Kitap indir