Hope Powell, WSL’de Tottenham’a 8-0 mağlup olduktan sonra Brighton Women menajeri görevinden ayrıldı | Futbol Haberleri


Brighton Women menajeri Hope Powell, Pazar günü Kadınlar Süper Ligi’nde Tottenham’a karşı 8-0 mağlup oldukları maçın ardından görevinden istifa etti.

Bu mağlubiyet, Brighton’ı WSL’de alttan ikinci, beş maçından sadece birini kazanarak, küme düşme noktasını işgal eden alt sıradaki Leicester’ın üç puan üzerinde bırakıyor.

Powell, Martılardan beş yıl sonra, kulübü altıncı bitirdikleri 2020/21 sezonunda en iyi WSL kampanyasına yönlendirdikten sonra ayrılıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Broadfield Stadyumu’ndan Brighton ve Tottenham arasındaki WSL çatışmasının önemli anları

Powell, “Kadromuzda yapılan birçok değişikliğin ve sonuçların umduğumuz gibi gitmemesiyle yeni sezona çok zorlu bir başlangıç ​​yaptık. Pazar günü Tottenham’a karşı evimizde aldığımız ağır kayıp özellikle hayal kırıklığı yarattı.

“Bir kulüp olarak, son beş yılda çok ilerleme kaydettik, ancak şimdi kenara çekilmenin ve yeni bir koçun takımı daha fazla Süper Lig futboluyla ileriye götürmesine izin vermenin doğru zaman olduğunu hissediyorum. mevsim.”

Eski İngiltere Kadın baş antrenörü Brighton’da 116 maçın sorumluluğunu üstlendi ve bunların yüzde 40’ından fazlasını kazandı.

Brighton ve Hove Albion menajeri Hope Powell, Crawley'deki The People's Pension Stadium'da oynanacak Barclays FA Kadınlar Süper Ligi maçı öncesinde.  Resim tarihi: 23 Ocak 2022 Pazar.
Resim:
Powell’ın son maçı, Tottenham’a karşı evinde 8-0 mağlubiyet oldu.

Brighton & Hove Albion kadın ve kız futbol kulübü yönetim kurulu başkanı Michelle Walder şunları söyledi: “Umudun kulübümüzdeki kadın ve kız futbolunun gelişimine ve bu ülkedeki kadın oyununa katkısı küçümsenemez.

“Umut, Kadınlar Süper Ligi’nde Brighton & Hove Albion’u kurdu, kulübümüzde son teknolojiye sahip yeni bir kadın ve kız takımları antrenman tesisinin açılışını denetledi ve şüphesiz gelecek nesil genç kızlara oynamaları için ilham verdi. futbol. Ona gelecek için iyi diliyoruz.”

Alex Penny ve Perry Northeast tarafından desteklenen Amy Merricks, Brighton’ın Pazar günü West Ham United’daki WSL maçının geçici sorumluluğunu üstlenecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12735233/hope-powell-steps-down-as-brighton-women-manager-after-8-0-wsl-home-defeat-to-tottenham

SMM Panel PDF Kitap indir