Hollandalı Dart Ustaları: Michael van Gerwen, Gerwyn Price, Jonny Clayton ve Fallon Sherrock elendi | Dart Haberleri


PDC World Series of Darts etkinliğinin açılış sahnesinde sekiz Hollandalı temsilciden altısı Ziggo Dome’da galip geldi ve Birleşik Krallık Açık şampiyonu Danny Noppert akşamki seçim çerçevesi maçında Michael van Gerwen’i mağlup etti.

Son Güncelleme: 25/06/22 12:43

Danny Noppert, Cuma gecesi Amsterdam'daki Dutch Dart Masters'ta Michael van Gerwen'i terk etti.

Danny Noppert, Cuma gecesi Amsterdam’daki Dutch Dart Masters’ta Michael van Gerwen’i terk etti.

Danny Noppert, Hollanda Dart Masters’ın inanılmaz bir açılış gecesinde, Cuma günü Amsterdam’da altı ev sahibi yıldız ilerlerken Michael van Gerwen’i terk etti.

Geçen hafta geçirdiği bilek ameliyatından bu yana ilk kez sahneye çıkan Van Gerwen, her iki oyuncunun da beş bacaktan sonra 110’un üzerinde bir ortalama yakaladığı olağanüstü bir başlangıcın ardından geride kaldı.

Van Gerwen, dokuz darttan sonra bir çift bırakmasına rağmen, Noppert’in hesabını 11 dart tutuşuyla açtığını gördü, ancak Premier Lig şampiyonu seviyeye 141 harika bir bitişle cevap verdi.

Noppert klas bir 120 ödeme ile geri döndü ve beşinci ayağı tutmak için arka arkaya 180’lerde kaza yaptıktan sonra, Dünya Kupası yarı finalisti 90’lık bir çıkışla liderliğini 4-2’ye çıkardı.

Van Gerwen art arda 72 ve 62 finişle dört parçada pariteyi geri getirdi, ancak Noppert anlaşmayı imzalamak için altıncı 180’ini 14-darter ile takip etmeden önce çift 12 ile çürümeyi durdurdu.

Çeyrek finalde hemşehrisi Vincent van der Voort ile karşılaşacak olan 31 yaşındaki oyuncu, “Çılgın bir oyundu. Tizler ve bitişler erken gidiyordu” dedi.

“Michael’a çok saygı duyuyorum. Sakatlıktan yeni dönüyor ama gerçekten iyi oynadı.

“Sadece kendi oyunuma odaklanmaya çalıştım. Kendinize inanırsanız her şey mümkün, ben de kendime inanıyorum. Bu harika bir başlangıçtı.”

Sıra dışı bir Fallon Sherrock, Hollandalı Maik Kuivenhoven ‘Sarayın Kraliçesi’ni geçerken 6-1 mağlup oldu.

Sherrock şimdi Barnsley Metrodome’da Cumartesi günkü PDC Kadınlar Serisi çift şampiyonası için İngiltere’ye geri dönmek için zamana karşı bir yarışla karşı karşıya.

Gecenin erken saatlerinde Van der Voort, 11 bacaklı dramatik bir mücadelede dünyanın iki numarası Gerwyn Price’ı geride bırakarak çatıyı kaldırdı.

İskoç, eğlenceli bir ilişkide Dirk van Duijvenbode’a yenik düşerken, Dünya Şampiyonu Peter Wright, Amsterdam’da bir başka büyük isim zayiatı oldu.

Van Duijvenbode şimdi, Hollandalı elemeler için olağanüstü koşusunu altı maksimumda ateş ederek üst sıradaki Michael Smith’i 6-4’lük bir galibiyet oluşturmak için sürdüren Martijn Kleermaker ile karşı karşıya.

Başka bir yerde, Jermaine Wattimena, World Series of Darts Finals şampiyonu Jonny Clayton’ı bir karar ayağında sersemletmek için mükemmel bir bitirici görüntü sergiledi.

Nordic Darts Masters şampiyonu Dimitri Van den Bergh, arka arkaya World Series şampiyonlukları için yaptığı teklife Ron Meulenkamp’a karşı 6-2’lik bir başarı ile başladı.

Bu arada, dördüncü seribaşı James Wade, eski World Matchplay yarı finalisti Jeffrey de Zwaan’a karşı 6-2’lik bir galibiyetle son sekize yavaşlayarak ilerleyen diğer PDC temsilcisiydi.

Cumartesi günkü ikinci eylem gününde çeyrek finaller, yarı finaller ve final tek bir gişe rekorları kıran akşam seansında oynanacak ve kalan sekiz oyuncu 20.000 £ en büyük ödül için mücadele edecek.

2022 Hollanda Dart Ustaları
24 Haziran Cuma
İlk tur

Jermaine Wattimena 6-5 Jonny Clayton
Maik Kuivenhoven 6-1 Fallon Sherrock
James Wade 6-2 Jeffrey de Zwaan
Vincent van der Voort 6-5 Gerwyn Fiyatı
Martijn Kleermaker 6-4 Michael Smith
Dimitri Van den Bergh 6-2 Ron Meulenkamp
Danny Noppert 6-4 Michael van Gerwen
Dirk van Duijvenbode 6-3 Peter Wright

25 Haziran Cumartesi (1900 yerel saat)
Çeyrek finaller

Martijn Kleermaker – Dirk van Duijvenbode
James Wade v Maik Kuivenhoven
Dimitri Van den Bergh – Jermaine Wattimena
Danny Noppert – Vincent Van der Voort
11 bacağın en iyisi

Yarı Finaller
Kleermaker/Van Duijvenbode – Wade/Kuivenhoven
Van den Bergh/Wattimena v Noppert/Van der Voort
13 bacağın en iyisi

son
Kleermaker/Van Duijvenbode/Wade/Kuivenhoven v Van den Bergh/Wattimena/Noppert/Van der Voort
15 bacağın en iyisi

Skysports.com/darts adresindeki günlük Dart haberlerine, mobil cihazlara yönelik uygulamamıza ve Twitter hesabımıza göz atın @skysportsdarts. 16 Temmuz Cumartesi günü Blackpool’daki Winter Gardens’taki World Matchplay için geri döndük – Sky Sports Action’da canlı.
Kaynak : https://www.skysports.com/darts/news/12040/12640102/dutch-darts-masters-michael-van-gerwen-gerwyn-price-jonny-clayton-and-fallon-sherrock-all-knocked-out

SMM Panel PDF Kitap indir