Hollanda teknik direktörü Louis van Gaal, Katar’da Dünya Kupası’nı düzenleme konusunda FIFA’ya açıklamalarda bulundu | Futbol Haberleri


Hollanda teknik direktörü Louis van Gaal, FIFA’yı turnuvayı para ve ticari nedenlerle Orta Doğu’ya götürmekle suçlayarak, bu yılki Dünya Kupası’nın Katar’da oynanmasının “saçma” olduğunu söyledi.

Van Gaal, FIFA’nın Kasım ve Aralık finallerinde mücadele edeceği Katar’a finali vermesinin gerekçelerinin düzmece olduğunu söyledi.

Tarafı Danimarka ve Almanya’ya karşı hazırlık hazırlıklarına başlarken Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Artık herkes bunu gülünç bulduğumu biliyor” dedi.

“Bir ülkede oynayacak olmamız çok saçma – FIFA bunu nasıl söylüyor? – Oradaki futbolu geliştirmek, orada daha iyi geliştirmek. Orospu çocuğu.

“Peki bunu nasıl yapıyorsun? O ülkede bir turnuva düzenleyerek. Ama önemli değil, parayla, ticari çıkarlarla ilgili. FIFA’nın ana amacı bu.

“Neden FIFA komisyonunda yer almadığımı düşünüyorsunuz? Çünkü bu tür organizasyonlara her zaman mesafe koydum. Bu doğru değil ama doğrudan Katar için söyleyebilirim, ama bunun bir faydası yok. dünya bu sorundan kurtulsun.”

Hazırlık maçları, geçen Kasım ayında kalifiye olmalarının ardından Hollanda’nın final hazırlıklarının bir parçasını oluşturuyor.

Eski Manchester United yöneticisi Van Gaal, Katar’da devam eden durumu insan hakları açısından değerlendirmek için her ay toplanan Hollanda FA (KNVB) içindeki bir komisyonun parçası olduğunu söyledi.

KNVB, Katar’daki insan haklarını ve çalışma koşullarını eleştiren birkaç futbol federasyonu arasında yer aldı.

Geçen yıl ülkeyi ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, “KNVB hiçbir zaman Dünya Kupası’nın Katar’da düzenlenmesinden yana olmadı ve elbette göçmen işçilere orada nasıl davranıldığını kesinlikle onaylamıyor” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports News’den Craig Slater, 2022 Dünya Kupası öncesinde kış boyunca Katar’daki son teknoloji ürünü tesisleri ve ülkedeki insan haklarıyla ilgili soruları inceledi.

Katar, Orta Doğu’daki ilk Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma hakkını 2010’da kazandığından beri, işçilere yönelik muamele konusunda uluslararası bir incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Katar, bildirilen ölümlerin, ilgili işçilerin nüfusunun boyutu ve demografisi için beklenen aralıkta olduğunu ve ölüm oranının sağlık ve güvenlik reformları nedeniyle 2010’dan beri sürekli olarak düştüğünü söyledi.

Southgate: Katar’da bazı taraftarların olmaması ‘büyük bir utanç’

İngiltere patronu Gareth Southgate, geçtiğimiz günlerde 2024'ün sonuna kadar teknik direktör olarak kalmak için bir sözleşme uzatması imzaladı.
Resim:
Gareth Southgate, bazı İngiltere taraftarlarının Dünya Kupası için Katar’a gitmeyeceğine üzüldü

Gareth Southgate, İngiltere taraftarlarının bazı bölümlerinin bu kış Dünya Kupası için Katar’a gitmeyecek olmasının “büyük bir utanç” olduğunu kabul ediyor ve kimsenin konuyla ilgili “kayıtsız” olmadığını vurguladı.

Erkek eşcinsellik hapis cezası ile cezalandırılabilir, eşcinsel evlilikler hükümet tarafından tanınmaz ve kadın hakları dünyanın diğer bölgelerine göre çok daha sıkıdır.

İngiltere patronu Southgate, bölgede Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma konusunda artık ‘açık’ olduğunu ve İsviçre ve Fildişi Sahili’ne karşı yapılacak hazırlıklar öncesinde ekibiyle görüşmeyi planladığını söyledi.

“Sanırım bu turnuvayla ilgili endişe duyulan alanlar konusunda oldukça netim” dedi. “Stadyumların inşası bir ilkti ve şu anda bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Bunlar yapılıyor.

“İşçilerin hakları, yaşadıkları koşullar ve bu alanlar hakkında açıkça devam eden endişeler var.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports News, 2022 Dünya Kupası finaline ev sahipliği yapacak olan Katar’ın Lusail İkonik Stadyumu’na bir göz attı.

“Eskisinden daha iyi olduğu evrensel olarak kabul edilmiş görünüyor, ancak insanların olabileceğini düşündüğü konumda değil. Ve belki de uygulamaya konan politikalar her zaman olabileceği gibi uygulanmıyor.

“Sonra seyahat ederken hayranlarımızı potansiyel olarak tehdit eden konular var: kadın hakları ve özellikle LGBTQ+ topluluğunun hakları.

“Ne yazık ki, yaptığım tartışmalar sayesinde bu topluluklardan bazılarının gideceğini sanmıyorum ve bu büyük bir utanç.

“Takım olarak kapsayıcılığı savunuyoruz – son birkaç yılda aldığımız birçok pozisyonun en büyük itici gücü bu oldu – ve bazı hayranlarımızın gidemeyeceklerini düşünmeleri korkunç olurdu çünkü onlar kendilerini tehdit altında hissediyorlar veya güvenlikleri konusunda endişeleniyorlar.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12572475/netherlands-coach-louis-van-gaal-hits-out-at-fifa-over-staging-world-cup-in-qatar

SMM Panel PDF Kitap indir