Hollanda medyası: Voleybolcularımız rengarenk Ebrar Karakurt’un Türkiyesi karşısında şans bulamadı

2021 Avrupa Kadınlar Şampiyonası’nda Türkiye’nin Hollanda’yı 3-0 yenmesinin peşinde Ebrar Karakurt’un başarılı performansı konuşuluyor.

Hollanda medyası: Voleybolcularımız rengarenk Ebrar Karakurt'un Türkiyesi karşısında şans bulamadı

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda beşte beş yapan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncularından Ebrar Karakurt’un performansı Hollanda basınında konuşuluyor.

BBC Türkçe’nin Hollanda medyasından aktardığına tarafından, D Grubu’ndaki beşinci maçını da kazanarak namağlup grup lideri olan Türkiye’nin başarısında Ebrar Karakurt’un yanı sıra ekip kaptanı Eda Erdem Dündar’ın payı da büyük.

Halk yayıncısı NOS, “Avrupa Şampiyonası’nda voleybolcularımız rengarenk Karakurt’un Türkiye’si aleyhinde talih bulamadı” başlığıyla verdiği haberinde, Ebrar’dan övgüyle laf etti.

“Pembeye boyanmış kısa saçları, boynunda müthiş bir kurt dövmesi ve Avrupa voleybolunda nadiren görülen en iyi gülleleri ateşleyen bir sağ kolu var” cümleleriyle başlayan haberde, 1.95 boyundaki Ebrar Karakurt’un az kalsın tek başına Hollanda’yı mısra getirdiği belirtildi.

Hollanda Ulusal Kadın Voleybol Takımı’nın ilk yenilgisini Türkiye aleyhinde aldığına sinyâl eden NOS, Türkiye’nin antrenörü Giovanni Guidetti’nin 2015 ve 2016 yıllarında Hollanda’yı çalıştırdığını hatırlattı.

Yorum yapın