Hintli sporcular, California’daki Chula Vista Elite Atlet Eğitim Merkezi’nde antrenmana başladı


Dünya Atletizm Şampiyonası ve İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları (CWG 2022) yaklaşırken, Hintli sporcular iki seçim çerçevesi etkinliği için son hazırlıklarına başladılar.

Dünya Atletizm Şampiyonası, 15-24 Temmuz tarihleri ​​arasında Oregon, Eugene’deki Hayward Field’da yapılacak. Dünya Atletizm Şampiyonası’nın tamamlanmasından dört gün sonra, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları (CWG 2022) Birmingham, Birleşik Krallık’ta başlayacak. CWG 2022, 8 Ağustos’ta sona erecek.

Hintli sporcular, her iki seçim çerçevesi etkinliğinde de başarılı olmak için uğraşıyorlar. Tokyo Olimpiyatlarında altın madalya kazanan Neeraj Chopra, Murali Sreeshankar ve Annu Rani gibi sporcular eğitimlerine California’daki Chula Vista Elite Sporcu Eğitim Merkezi’nde başladı.

Okumak: 2022 Dünya Atletizm Şampiyonası: Neeraj Chopra favori, 400 metre koşucuları topallayarak formda kalmaya başladı

Chula Vista Elite Sporcu Eğitim Merkezi, 155 dönümlük alana yayılmış son teknoloji bir tesistir ve dünyanın en iyi eğitim ve yarışma alanlarından biridir.

Hindistan’ın Neeraj Chopra’sı düzenli olarak Chula Vista’da antrenman yapıyor. Birinci sınıf tesisteki görevi, cirit atmada 90 metreyi aşma hedefinden utangaç olduğu için ödül aldı.

Ayrıca okuyun: Neeraj Chopra yakında 90 metreyi geçmeyi umuyor

Hedef Olimpiyat Podyum Programının (TOPS) birçok sporcusu, iki seçim çerçevesi turnuvasından önce antrenmanlarının son ayağına başladı.

Hindistan Spor Kurumu (SAI), Hindistan eğitim kampının başladığını sosyal medyadan duyurdu.

#Athletics Güncellemesi #TeamIndia, ABD’deki Chula Vista Elite Atlet Eğitim Merkezi’nde antrenmana başlıyor Core grubu: Sreeshankar, Annu Rani dahil olmak üzere birçok #TOPScheme sporcusu yaklaşan @WCHoregon22 ve @birminghamcg22 En iyi #IndianSports’tan önce antrenman yapacak,” tweetledi SAI Media.

Hindistan’ın Olimpiyat şampiyonu ve erkekler cirit atmada ulusal rekortmeni Neeraj Chopra, hem Dünya Atletizm Şampiyonası hem de CWG 2022’nin favorisi olacak gibi görünüyor.


Dünya Atletizm Şampiyonası için Hint takımı

Aşağıdaki sporcular, yaklaşmakta olan Dünya Şampiyonaları için Hint takımı için seçildi.

Erkekler: Avinash Sable (3000m engelli koşu), MP Jabir (400m engelli), Murali Sreeshankar, Muhammed Anees Yahiya (ikisi de uzun atlama), Abdulla Aboobacker, Praveen Chitravel, Eldhose Paul (tümü üçlü atlama), Tajinderpal Singh Toor (gülle atma), Neeraj Chopra , Rohit Yadav (ikisi de cirit atma), Sandeep Kumar (20km yarış yürüyüşü), Amoj Jacob, Noah Nirmal Tom, Muhammed Ajmal, Maganathan Pandi, Rajesh Ramesh, Muhammed Anas (tümü 4x400m bayrak yarışı).

Kadın: S Dhanalakshmi (200m), Aishwarya Misha (400m), Parul Chaudhary (3000m engelli koşu), Annu Rani (cirit atma), Priyanka Goswami (20km yürüyüş).

Ayrıca okuyun: Hindistan CWG 2022’de: Commonwealth Games 2022’ye hak kazanan Hintli sporcuların tam listesi (Güncellendi)

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/athletics/news-world-athletics-championships-indian-athletes-commence-training-chula-vista-elite-athlete-training-center-california?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir