Hindistan’ın Olimpiyat şampiyonu Neeraj Chopra, Finlandiya’daki Kuortane Oyunlarında cirit atma etkinliğini domine ediyor


Hindistan’ın Tokyo Olimpiyatları şampiyonu Neeraj Chopra, Cumartesi akşamı geç saatlerde Finlandiya’daki Kuortane Oyunları’nda sezonun ilk galibiyeti olan erkekler cirit atma etkinliğinde en üst sırada yer aldı.

24 yaşındaki Olimpiyat şampiyonu, ilk atışında ciriti 86.69m mesafeye fırlatarak pole pozisyonunu aldı ve sonunda unvanı kazandı.

Geçen hafta Turku’daki Paavo Nurmi Oyunlarında genel sıralamada ikinci oldu. Chopra’nın Turku’daki en iyi atışı 89.30m ile ulusal bir rekor ve kişisel en iyisiydi.

Cumartesi günü, Kuortane’deki yerel hava koşulları fırlatma yarışmasına elverişli değildi. Öğleden sonra yağmur yağdı ve cirit atma pisti kaygandı. Yarışmacılar için yarışma sırasında ritimlerini korumak zorlu bir görevdi.

Chopra aslında üçüncü atışında kaydı. Bundan sonra, Hintli atıcı son üç denemesini geçti. Her yarışmacı altı yasal atış alır. Chopra’nın ikinci girişimi faul olarak kabul edildi.

Neeraj Chopra ile birlikte mücadelede diğer rakipler

O Hint sporlarında bir efsane, altın çocuk neeraj Chopra.

2012 Olimpiyat şampiyonu Trinidad ve Tobago’lu Keshorn Walcott, 86.64m’lik atışla ikinci oldu. İkinci atış 83.78m oldu.

Grenada’nın son dünya şampiyonu Anderson Peters, 84.75m’lik en iyi atışla genel olarak üçüncü oldu. Diğer iki geçerli atışı 83.50 ve 78.56m idi. Kaygan koşullar nedeniyle, önde gelen üç sporcunun tümü son üç denemesinde başarılı oldu.

Hindistan’ın para-atlet Sandeep Chaudhary de yarışmada yarıştı. En iyi atışı 60.35m idi.

Finlandiya’nın yıldız atıcısı Oliver Helander yarışmadan çekildi. Ancak Finlandiyalı Toni Keranen 82.10m’lik bir atış kaydetti ve kişisel olarak en iyi dördüncü sırayı aldı.

Japon Genki Dean’in günün en iyisi 82.03m’ydi ve bir para-atlet de dahil olmak üzere sekiz atıcı alanında genel olarak beşinci sırada yer aldı.

Neeraj Chopra’nın bu yılki ana hedefi, Birmingham Commonwealth Oyunlarında unvanını korumak ve 15 Temmuz’da ABD’nin Oregon kentinde başlayacak olan Eugene Dünya Atletizm Şampiyonası’nda podyum bitirmek.


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/athletics/news-india-s-olympic-champion-neeraj-chopra-dominates-javelin-throw-event-kuortane-games-finland?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel