Hikmet Karaman: Oyuncularımdan memnunum

Süper Lig’in 22’nci haftasında Çarşamba günü Medipol Başakşehir’i konuk edecek olan Yukatel Kayserispor, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde gerçekleştirilen idmanda futbolcular kondisyon, pas ve strateji çalışması yaptı. Antrenman öncesi açıklama yapan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Tribünler birazcık daha dolduralım. Koronavirüs var, hava soğuk lakin 12’inci adam çok kayda değer. Başakşehir iyi bazı. Biz de her geçen gün üzerine koyarak devam etmek istiyoruz. Parolamız olmalı, alışkanlıkları devam ettirmeliyiz. Yenilmemeliyiz, yenmeliyiz. Daha iyi şeyler yapmalıyız. Futbol hata oyunu hata yapmadan doğruyu göremiyoruz. Çarşamba günü Başakşehir, gerisinde da hafta sonu Kasımpaşa maçı var, kayda değer. Adana Demirspor maçı geride kaldı. Daha sonraki iki maçla birleştirirsek bu 3 maçı en iyi şekilde atlatmak zorundayız. Transfer edilen isimler Adana Demirspor maçında oynayamadı. Mert Çetin koronavirüs atlattı bir kaç günü var. Bertolacci’nin küçük bir sakatlığı vardı onun MR sonucunu bekliyoruz. Abdulkadir Parmak akli ve antrenman durumu olarak hazırlanmış” diye konuştu.

“REKABET ORTAMI ARTTI”

Hikmet Karaman konuşmasının devamında, “Kayserispor’un 5 maçtır yenilmediğinin sorulması üstüne teknik direktör Hikmet Karaman, “Devam etmeliyiz, niçin olmasın. Antrenmana çıkmadan önce Mensah’ı gördüm. Mensah fazla önemli bir zamanda antrenmanda sakatlandı. O da olsaydı ne dek artı puan alabilirdik. Yeni gelen arkadaşlar var. Rekabet ortamı arttı. Biz iyi bir takımız. Fakat gelişmekte olan bir takımız. Gözden kaçan bir şey var, sezon başı 15 futbolcu gelmiş. Bunların yüzde 80’i tanıdık olmayan. 2 senede bazı kurgusu üstüne hareket etmedik. bundan başka sakatlıklar çıktı. Takım formatı, ekip 11’i ekip taktiği grup taktiği kişisel gelişimler böyle vakit alıyor. Ben oyuncularımın iyi niyeti çalışkanlığından memnunum. Birlikte çalışacağız, birlikte gelişeceğiz ve yenilmemeyi alışkanlık haline getirip Kayserispor’u farklı bir yere getireceğiz. Risk bölgesinden ne kadar uzakta oldun iyi tabi fakat daha önemlisi şehre ve taraftarımıza öbür şeyler uygulamak istiyoruz. Bu da bizim elimizde. Önümüzde Başakşehir maçı var. Hodri meydan hep birlikte başaralım” açıklamasında bulundu.

ABDULKADİR PARMAK: HEDEFLERİ BANA YAKIN OLAN TAKIM KAYSERİSPOR’DU

Kayserispor’un devre arası transfer ettiği isimlerden Abdulkadir Parmak, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Sarı kırmızılı takımın yeni transferi Abdulkadir Parmak, “Transferimde kayda değer olan Berna Başkanın ve hocanın beni ikna etmesiydi. Hedefleri benim hedeflerimle aynı ölçüdeydi, o nedenle Kayserispor’u seçtim. 4-5 kulüp vardı beni isteyen fakat hedefleri bana yakın olan ekip Kayserispor’du. Beni çok istedi, buradan başkanımıza teşekkür ediyorum, hocama da teşekkür ediyorum. Mutluyum inşallah bana inananları mahcup etmeyeceğim. Elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu. Çarşamba günü oynanacak olan Medipol Başakşehir maçının sorulması üzerine Abdulkadir Parmak, “Bu maç bizim için çok önemli. Üst taraflara oynamak istiyorsak bu maçları kazanmamız gerekiyor. Ekip da bunun bilincinde zaten. Forma şansı gelirse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” yanıtını verdi.

Yorum yapın