Hidayet Türkoğlu, yeniden TBF Başkanlığı’na aday olacak

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, genel kurulda yeniden başkanlık için aday olacağını açıkladı.

Hidayet Türkoğlu, yeniden TBF Başkanlığı'na aday olacak

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, ekim ayı içinde yapılması beklenen herzamanki seçimli genel kurulda baştan aday olacağını söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 sezonu fikstür çekimine katılan Türkoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hidayet Türkoğlu, olimpiyattan sonra 3 ay içinde yapılması gereken olağan seçimli genel kurulla ilgili, “Seçim süreci inşallah demokratik bir ortamda olur. Biz, basketbolu daha iyi yerlere getirmek isteyen herkesin bu sürece dahil olmasını isteriz.” dedi.

Geçen 4 yıllık dönemdeki yaptıklarını ve yeni dönemde yapacaklarını kamuoyu ile paylaşacaklarını aktaran Türkoğlu, “Namzet elde etmek isteyen arkadaşlar da yeni projeleri ve yapacaklarıyla kamuoyu ile camiamızı bilgilendirmek isteyecektir. Biz de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bununla ilgili bir basın toplantısı yapmayı planlıyoruz. Dört sene içinde yaptıklarımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda da neler gerçekleştirmek isteyeceğimizi de paylaşacağız. İnşallah demokratik bir ortamda, herkesin basketbolu daha iyi yerlere getirmek için çalışacağı hoş bir süreç olur.” diye konuştu.
TBF’de yaşanan değişimleri değerlendiren Türkoğlu, “Ekip olarak burayı tekrar tekrar öğretici bir yer olarak düşündük. Kerem Tunçeri, Galatasaray’da direktörlük görevine, Derya Yannier arkadaşımız Fenerbahçe Beko’nun genel menajer yardımcılığına getirildi. Arkadaşlarımız görevlerini çok iyi yaptı ve kulüplerimizi yönetmek için göreve soyundu. Onlara başarılar diliyorum. Önümüzdeki günlerde hem ulusal takım menajerimiz hem de lig direktörümüzü bütün camia ile paylaşmayı düşünüyoruz. Bu süreci atama değişimi olarak niteleyebiliriz. Buradan diğer bir yerlere giden ve güzel sorumluluklar alan arkadaşlar için sevinç duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlama ihalesinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan TBF Başkanı, “Göreve geldiğimizde haftada 4 maç yayınlanıyordu. Bunu haftada 8 maça çıkardık. Her basketbol maçının yayınlanması ve her eve basketbolun girmesi bizim için fazla önemliydi. Lüzum idareli anlamda kulüplere takviye verebilmek hem de görünürlüğün devam etmesi için çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyoruz” biçiminde görüş belirtti.

“SALONLARIMIZIN SEYİRCİSİZ O KADAR TADI TUZU DEĞIL”

Hidayet Türkoğlu, yeni sezonda salonlara yüzde 50 kapasiteyle seyirci edinmek istediklerini aktardı.
Geçen sezon maçların seyircisiz oynandığını hatırlatan Türkoğlu, “Tüm takımlarımıza 2021-2022 sezonunda başarılar diliyorum. İnşallah pandeminin azalacağı, sporu en düşük etkileyeceği bir sezon geçiririz. Pandeminin yoğun olduğu süreçte geçen sezonu tamamlama gücümüz olabildi. Bu süreçte kavrama gösteren, bizimle hareket eden bütün kulüplerimize teşekkür ediyoruz. Bu sezon da benzer başarıyı beraber olmak istiyoruz. Hepsine şimdiden bu süreçte gösterecekleri yakınlık ve samimiyet için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kovid-19’la alakalı bakanlıklarla görüştüklerini belirten Hidayet Türkoğlu, “Afiyet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile hareket ediyoruz. Sezonun ilk haftasından itibaren salonların yüzde 50’si de olsa taraftar edinmek istiyoruz. Salonlarımızın seyircisiz o kadar tadı tuzu yok. Bunu eski bir sporcu olarak söylüyorum. Hem kulüplerimizin geliri ayrıca basketbolseverler ayrıca de sporcular için bunun ne dek dezavantaj olduğunu biliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

(AA)

Yorum yapın