“Hiçbir şey değişmiyor” – Jose Mourinho, Manchester United efsanesi Sir Alex Ferguson’dan aldığı inanılmaz tavsiyeyi açıkladı


UEFA Avrupa Konferans Ligi finali öncesinde Jose Mourinho, eski Manchester United yöneticisi Sir Alex Ferguson’un kendisine tavsiyesini açıkladı. Portekizli, efsanevi menajerin oyun tutkusunun nasıl geliştiği sorulduğunda ‘hiçbir şeyin değişmediğini’ söylediğini hatırladı.

Mourinho, tavsiyeye ihtiyacı olduğunda Sir Alex’e baktığını her zaman kabul etti. AS Roma menajeri şimdi 25 Mayıs Çarşamba günü Eredivisie ekibi Feyenoord’a karşı UEFA Avrupa Konferans Ligi finalinde takımına liderlik edecek.

Mourinho final öncesi konuştu UEFA’nın resmi web sitesi ve ne zaman bırakacağını bilmediğini itiraf etti. Eski Manchester United menajeri Sir Alex ile bir konuşmayı hatırlatarak, oyun tutkusunun ‘değişmediğini’ iddia ediyor:

‘Nasıl oluyor patron? Değişiyor mu? Yıllar geçtikçe değişiyor mu?’ diye sordum. ‘Unut gitsin. Hiçbir şey değişmez. Son güne kadar aynı’ dedi. Yani. neden 59 yaşında olduğuma inanamıyorum deyip duruyorum. 21 veya 22 yıllık bir teknik direktör kariyerim olduğuna inanamıyorum. ne zaman duracağımı söyleyemem çünkü hayal edemiyorum. tutku yok’ değişmez.'”

Eski Manchester United yöneticisi Jose Mourinho daha fazlasını istiyor

Jose Mourinho, yönettiği hemen hemen her kulüpte kupalar kazanmasına rağmen daha fazla başarıya aç olduğunu itiraf etti. Tottenham, Carabao Kupası finalinden önce kötü şöhretli bir şekilde kovulduktan sonra kupa kazanamadığı tek takım.

Eski Manchester United menajerinin AS Roma ile ilk kupasını kazanabileceği UEFA Avrupa Konferans Ligi finali öncesinde konuşan şunları söyledi:

“Her yeni başarı bir öncekinden daha fazla şey ifade eder mi? Öyledir. İlkini kazanmak, doğru zamanda doğru yerde olmakla olabilir. İkinciyi kazanmak ilkinden daha zordur ve üçüncüyü kazanmak daha zordur. ikinci seferden daha zor. Başarıya ulaşmak ve sabit bir sürede kazanmak başka şey, başarıyı elde etmek ve kariyeriniz boyunca sürekli kazanmak başka bir şey.”

UEFA Avrupa Konferans Ligi finali Arnavutluk’un Tiran kentindeki Arena Kombëtare’de oynanacak.


Sankalp Srivastava tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-nothing-changes-jose-mourinho-reveals-incredible-advice-received-manchester-united-legend-sir-alex-ferguson?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir