“Hiç böyle bir düşüncem olmadı”


Zimbabve oyuncusu Sikandar Raza, orada doğmasına rağmen Pakistan için oynamayı asla düşünmediğini söyledi. Çok yönlü vuruş yapan oyuncu, başlangıçta bir savaş pilotu olmak istediğini, ancak hayatın onun için başka planları olduğunu da ekledi.

Punjab, Sialkot’ta doğan Raza, ebeveynlerinin 2002’den beri bulunduğu Zimbabwe’ye taşındı. 36 yaşındaki birinci sınıf çıkışını 2007’de yaptı ve dört yıl sonra Afrika ulusunun vatandaşlığını aldı.

Ile konuşmak kriket PakistanSağ elini kullanan oyuncu, savaş pilotu olmak istediği için yeşil forma giyme düşüncesinin hiç aklına gelmediğini söyledi.

“Pakistan’da yaşarken böyle bir düşüncem yoktu, onlara karşı oynarken nasıl olabilir? Bunu daha önce de söyledim; Pakistan’dan kriketçi olmak için hiç ayrılmadım, hedefim savaş pilotu olmaktı ama yapamadım. olmaz.

Kıdemli, profesyonel olarak kriket oynamadan önce yazılım mühendisliğinden sonra yüksek lisans yapmak istediğini söyledi:

Raza, “Yazılım mühendisliği yaptım ve ailem o zamana kadar Zimbabve’ye taşındı. Ustalık yapmayı planlıyordum, ancak sonunda Zimbabwe için yerli kriket oynama fırsatı buldum ve yolculuk (başladı)” dedi.

Air Force College’a başvuran Pakistan doğumlu oyuncu, 60.000 başvuru arasında yer alan 60 kişiden biri oldu. Ancak üçüncü yıl göz testinde başarısız oldu.


“En başından beri olan Pakistanlı oyuncular hala arkadaş” – Sikandar Raza

Sikandar Raza 108 top üzerinden 135 yaptı.  (Kredi: Twitter)
Sikandar Raza 108 top üzerinden 135 yaptı. (Kredi: Twitter)

36 yaşındaki oyuncu, başta Shoaib Malik olmak üzere Pakistanlı oyuncularla arasının iyi olduğunu da belirtti. Ayrıca Babar Azam ve Mohammad Rizwan’ı da övdü.

“Baştan beri Pakistanlı oyuncular hala arkadaş. Shoaib Malik her zaman iletişim halindeydi, çok konuşuyoruz ve soru soruyorum. Babar Azam’ı sevmeyen olacağını sanmıyorum. Sadece değil. Babar, ben de Rizi Bhai’yi seviyorum ve oynarken harika görünüyor.”

Bu arada, emektar Cuma günü Harare’de Bangladeş’e karşı yapılan ilk ODI’de parladı. Ev sahibi takım 304’ü yedek beş kaleyle kovalarken, yenilmez bir 135 puan aldı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-never-thought-sikandar-raza-playing-pakistan?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir