“Herhangi bir bireysel rekor, bireysel maç için neredeyse Wilt’i bir kenara bırakmanız gerekiyor, LeBron da aynı şeyi yapacak.”


NBA’deki 19. sezonunda, LeBron James kırabileceği hemen hemen her kariyer rekorunu kırıyor. Fox Sports analisti Nick Wright, tıpkı Wilt Chamberlain’in tüm tek maç rekorlarına sahip olması gibi, James’in çoğu kariyer rekoruyla emekli olacağına inanıyor.

James, Washington Wizards karşısında 38 sayı attıktan sonra kariyer skorunda (36.985 puan) ikinci sırada yer alıyor. Cumartesi gecesi Karl Malone’u (36.928) geçti ve şimdi önünde sadece Kareem Abdul-Jabbar (38.387) var. James 37 yaşında hala yüksek bir seviyede oynarken, gelecek sezon Abdul-Jabbar’ı yakalayabilir.

James’in kırdığı tüm kariyer rekorları nedeniyle, Wright, James’in neredeyse normal kayıt defterinin dışında kalması gerektiğine inanıyor, Chamberlain’in tek maç rekorları için nasıl görüldüğüne benzer. Wright’ın podcast’inde “Wright Nedir? Nick Wright ile birlikte,” dedi:

“Bildiğim şey, her şey söylenip yapıldığında, bir NBA kayıt defteri var ve sonra Wilt olmayan bir kayıt defteri var. Çünkü Wilt’te tüm tek oyunlu şeyler var. … Bireysel rekorlar, bireysel oyunlar için neredeyse Wilt’i bir kenara bırakmanız gerekiyor. LeBron, normal kayıt defteri için tam olarak aynı şeyi yapacak.

“LeBron olmayan rekorlar kitabı olacak.”

Chamberlain’in dışında ikinci bir kayıt defteri olmamasına rağmen, insanlar hala bu ayrımı zihinlerinde yapabilirler. Chamberlain, bir maçta 100 sayı ve 50 ribaund gibi kırılamayacak kadar çok tek maç rekoru elinde tutuyor.

James aynı kategoride olabilir. Bunun nedeni, birinin 19 yıl ve muhtemelen birkaç yıl daha (James için) baskın olma şansının çok düşük olmasıdır. Tıpkı 10 yıl önce yaptığı gibi hala 30 sayılık triple-double yapıyor, bu delice ve James’in efsanesinin bir kanıtı.

LeBron James’in kariyerinin geri kalanı nasıl ortaya çıkabilir?

LA Lakers, LeBron James'i topla buluşturdu
LA Lakers, LeBron James’i topla buluşturdu

LeBron James’in daha ne kadar oynamaya devam edeceğini söylemek zor. LA Lakers ile olan sözleşmesinde bir yılı daha var ve bu sezon ikinci golcü unvanını kazanabileceği için Zaman Baba’dan kaçınıyor gibi görünüyor.

LeBron James BU SEZON: 30.0 PPG8.2 RPG6.3 APG1.3 SPG1.1 BPG52.3 FGAortalama 30 ve 37 yaşında gol atmada lig lideri ?

Şimdiye kadar, James’in NBA’in tüm zamanların en skorer lideri olmak için baskı yapacağı gelecek sezon yavaşlaması için hiçbir neden yok. Abdul-Jabbar’ı geçmek için 1.403 puana ihtiyacı var ve kariyerinin 18 sezonunun tamamında bu toplamı aştı. Geçen sezonun pandemi ile kısaltılmış sezonunda 1,126 puan aldı. 2018-19 sezonunda 55 maça çıktığı kariyerinde sezonun en düşük seviyesi 1.505 puan.

Bundan sonrası James’e kalmış. Bir rakip oluşturan Cleveland Cavaliers’a geri dönebileceğini ve James’i iki sezonda kullanabileceğini söyledi. Ayrıca 2024’te kariyerinin son yılını oğlu Bronny James ile birlikte oynamayı planladığını söyledi.

Sadece bir oyuncu, Vince Carter, 22 NBA sezonunda forma giydi.

James’in kariyerinin geri kalanı birçok soru barındırıyor. Ama emekli olduğunda, NBA’in birçok kariyer rekoruna sahip olacak.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-for-individual-records-individual-games-almost-set-wilt-aside-lebron-going-exact-thing-nick-wright-importance-lebron-james-accomplishments-season?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir