Heather Watson, Storm Sanders’a yenildi ve İngiltere, Billie Jean King Cup yarı finalinde açılış beraberliğini kaybetti | Tenis HaberleriHeather Watson, Storm Sanders'a yenildi ve İngiltere, Billie Jean King Cup yarı finalinde açılış beraberliğini kaybetti | Tenis Haberleri

Büyük Britanya’nın Billie Jean King Kupası finaline ulaşma umutları, Heather Watson’ın Avustralyalı Storm Sanders’a açılış beraberliğinde bir set yenilgi kaydetmesiyle büyük bir darbe aldı.

Watson, Glasgow’da 6-4 7-6 kaybetti ve İngiltere’nin finalde Çek Cumhuriyeti veya İsviçre ile oynamak için kalan iki lastiği kazanması gerekiyor.

Sanders hiçbir zaman ilk 100’e girmedi ve şu anda 237. sırada yer alıyor, ancak üçüncü oyunda servis kırarak Watson’ı hemen baskı altına aldı.

Watson, İngiltere’nin İspanya’yı 3-0 yendiği ve 41 yıl sonra ilk kez yarı finale yükselen Nuria Parrizas Diaz’ı sadece iki maç kaybettiği için oyundan çıkarırken gösterdiği serbest vuruş parlaklığını bulamadı.

Sanders sete güçlü bir şekilde hizmet etti ancak ardından sağ kalça bölgesinde bir sorun gibi görünen bir sorun için hemen tedavi aradı ve tıbbi mola için sahadan ayrıldı.

İkinci setin ikinci oyununda ilk kez servis atıp hemen geri vurduğu için rahatsızlık belirtileri vardı.

Kalabalık Watson’ı teşvik etmeye çalıştı ve o uzun bir dokuzuncu oyunda dört kırılma puanı kurtardı, ancak Sanders tie-break’te erken bir liderliğe koştu ve arkasına bakmadı ve maçı 7-3 kazandı.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12745267/heather-watson-beaten-by-storm-sanders-as-great-britain-lose-opening-tie-in-billie-jean-king-cup-semi-final

SMM Panel PDF Kitap indir