“Hayatta bir kez olacak bir oyuncu” – Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi tartışmasına ağırlık verdiğinde


2019 röportajında ​​Manchester United efsanesi Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo-Lionel Messi tartışmasında iki sentini vererek Arjantinli’yi “hayatta bir kez” bir futbolcu olarak selamladı.

Son 15 yılda ikili, spora ve bireysel ödüllere eşi görülmemiş bir şekilde hakim oldu. Messi kariyerinde yedi Ballons d’Or kazanırken, Ronaldo beş kez kazandı.

Arjantinli milli takımın adına beş Avrupa Altın Çizme varken, Portekizli başına buyruk dört tane var. Ronaldo, ‘En İyi FIFA Erkek Oyuncu’ ödülünü birkaç kez kazanırken, Messi bireysel ödülü bir kez kazandı.

34 ve 37 yaşında ve hala harikalar yaratıyor. Messi ve Ronaldo döneminde yaşadığımız için gerçekten çok şanslıyız. ❤️

İki süper yıldız arasında seçim yapmak, futbolun en ünlü kişiliklerine düzenli olarak verilen tartışmalı bir görevdir. 2019’da, zamanın Galler teknik direktörü Giggs’ten eski Manchester United takım arkadaşı Ronaldo ve Barcelona efsanesi Messi arasında seçim yapması istendi.

DAZN’a şunları anlattı (aracılığıyla Hedef):

“Açıkçası Ronaldo’ya biraz eğildim çünkü onunla oynadım ve onun bir oyuncu olarak geliştiğini gördüm. Ama Messi bir dahi, hayatında bir kez olacak bir oyuncu. Bu kadar basit.”

Kulüpleri ve Portekiz adına 815 gol atan 37 yaşındaki Ronaldo, erkek futbol tarihinin en golcü oyuncusu. 34 yaşındaki Messi, kulüpleri ve Arjantin için attığı 767 golle onu yakından takip ediyor.


Lionel Messi, 2022’de Cristiano Ronaldo’dan daha üretken oldu

Her iki süper yıldız da geçen yaz kulüp değiştirdi. Portekizli milli oyuncu Juventus’tan Manchester United’a yeniden katılırken, 10 numaralı Arjantinli de Barça’dan Paris Saint-Germain’e transfer oldu.

Ronaldo, 2021-22 sezonunun ilk yarısında (2021’de) Messi’den rahat bir şekilde daha iyi performans gösterdi, ancak PSG adamı 2022’de öne geçti.

⚽️ Ronaldo ve Messi, Şampiyonlar Ligi hedeflerine öncülük ediyor, ancak üçüncülük yarışı kızışıyor….#UCL

Yılın başından bu yana Messi, Arjantin ve PSG için 22 maçta yer aldı ve 23 gol katkısı (11 gol ve 12 asist) kaydetti.

Ronaldo ise Manchester United ve Portekiz formasıyla 23 maçta forma giydi, ancak sadece 14 gol atabildi (12 gol ve iki asist).


Ayrıca Okuyun: “Kesinlikle her şeye sahip” – Paul Scholes, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo arasındaki tartışmayı çözdüğünde

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-he-s-lifetime-player-when-ryan-giggs-weighed-cristiano-ronaldo-vs-lionel-messi-debate?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir