Hayat, Dünya Kupası öncesinde Pletcher için İyi | Yarış HaberleriHayat, Dünya Kupası öncesinde Pletcher için İyi | Yarış Haberleri

Todd Pletcher, istikrarlı yıldızının Cumartesi günü Dünya Kupası zaferi için yapacağı teklif öncesinde Dubai’ye indikten sonra Life Is Good’un durumundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kasım ayında Del Mar’da Breeders’ Cup Dirt Mile’ı kazanan dört yaşındaki çocuk, Ocak ayında Gulfstream’deki Pegasus Dünya Kupası’nda Klasik kahraman Knicks Go’yu yenerek kaldığı yerden devam etti.

Life Is Good, Pletcher’a Meydan’da ilk Dubai Dünya Kupası başarısını sağlamak için sıcak bir favori ve Miami’den 13 saatlik bir uçuşun ardından, Hall of Fame antrenörü şansı konusunda heyecanlı.

Salı sabahı dörtnala koşarak bitirdikten sonra Pletcher, “Dürüst olmak gerekirse böyle olmasaydı şaşırırdım.

“Uçuşumuz iyiydi ve dün gece varır varmaz ahıra gittik ve Life Is Good’u gördük ve onun hakkında gördüklerimizden çok memnun kaldık. Gerçekten de iyi yerleşmişe benziyor.

“Buraya geldiğim yıllar boyunca bazı şeyler öğrendim ve bunlardan birinin de tüm işinizi evde yapmak olduğunu düşünüyorum. Geçmişte burada atları uçurdum ve bence bu belki biraz ters etki yaptı, bu yüzden biz de Onunla biraz dörtnala koşacak ve bu geceki gece okul seansına katılacak ve oradan gidecek.”

Life Is Good, Doug O’Neill’in Hot Rod Charlie’sini ve Bob Baffert tarafından eğitilmiş County Grammer’ı da içeren zorlu bir Amerikan birliğinin bir parçası.

Hot Rod Charlie, geçen ay Al Maktoum Challenge’ın ikinci turunda Dubai’de başarılı bir çıkış yaptı ve son sabah dönüşünde rol aldı.

O’Neill’in asistanı Leandro Mora, “Onu dört yaşında yönetebildiğimiz için çok mutluyuz ve buraya geldiğimizde de mutluyuz” dedi.

“Şu anda çok iyi gidiyor, bu pisti çok seviyor. Sabahları piste çıkarken çok sakin ve sessiz ama piste adım attığında ve sürücü sırtına oturur oturmaz biliyor. gitme zamanı ve biraz heyecanlanabilir, ama iyi bir şekilde.”

Geçen Haziran’dan bu yana pist dışında kalan Country Grammer, dört hafta önce Riyad’daki Suudi Kupası’nda yerel umut Amblem Yolu tarafından sadece yarım boy yenilmişti.

Frankie Dettori Cumartesi günü eyerde olacak ve Baffert’ın uzun süredir asistanı Jimmy Barnes Salı sabahı yaptığı antrenmanla heyecanlandı.

“Country Grammer, tüm gün koşacak ve bu yarışın iki dönüşü ve bir çeyrek mil mesafesini kesinlikle takdir edecek bir at.

“O her zaman eğitilmesi kolay bir at oldu ve burada onunla ilgili hiçbir şey değişmedi.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12572682/life-is-good-for-pletcher-ahead-of-world-cup

SMM Panel PDF Kitap indir