Harry Kane: İngiltere kaptanı Katar Dünya Kupası duruşu konusunda meslektaşlarıyla tartışıyor | Futbol Haberleri


Harry Kane, Katar’daki insan hakları sorunlarına karşı durmak için ortak bir yaklaşımla milli takım kaptanlarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor.

Göçmen işçilere yönelik suçlamalar ve kötü bir insan hakları sicili, 2010’da tartışmalı bir şekilde bu kış finallerini kazanmasından bu yana Körfez devletini rahatsız etti.

Dünya Kupası organizatörleri, stadyumların çoğunun inşaatı başladığından beri – daha birçok rapora rağmen – işle ilgili “gerçekte üç” ölüm olduğu konusunda ısrar ediyorlar.

İngiltere patronu Gareth Southgate, daha önce Three Lions taraftarlarının 2022 Dünya Kupası için Katar’a gitmeyecek olmasının “büyük bir utanç” olduğunu söyledi ve kimsenin söz konusu meseleler hakkında “rahatsız” olmadığını vurguladı.

Harry Kane
Resim:
Harry Kane, oyuncuların Katar’daki insan hakları sorunlarına karşı ortak bir duruş sergilemesinin önemli olduğunu düşünüyor

Ayrıca Mart ayında ekibiyle 30 dakikalık bir toplantıya ev sahipliği yaptı, Katar’da devam eden zorlukları tartıştı ve İngiltere’nin muhalefetini nasıl gösterebileceğine dair bir diyalog başlattı.

İngiltere kaptanı olarak Kane de bir rol oynuyor ve Eylül ayındaki bir sonraki uluslararası tatilden önce meslektaşlarıyla bazı adımlar üzerinde anlaşmaya varmayı umut ediyor.

Danimarkalı oyuncu ve eski Tottenham takım arkadaşı Kane, “Christian Eriksen birkaç hafta önce benimle temasa geçti” dedi.

“Açıkçası (Spurs’ün Fransa kaptanı) Hugo Lloris zaten çok fazla temas halinde olduğum bir kişi var. Bu yüzden tartışma belki toplu olarak bir şeyler yapmak için oradaydı. Yapmak istediğimiz bir şeye karar verdiğimizde, elbette paylaşacağız.

“Bunu toplu olarak yapmanın önemli olacağını düşünüyorum. Biraz daha duruş, biraz daha güç olacak gibi hissediyorum.

Gareth Güney Kapısı
Resim:
Gareth Southgate, Katar’daki sorunlar hakkında konuşmak için oyuncularını desteklemeye devam etti.

“Yani zaman çerçevesi yok ama belli ki Dünya Kupası yoğun ve hızlı geliyor. Buna odaklanmak istiyoruz.”

Southgate şunları ekledi: “FA bir şeyler yapıyor. Harry’nin diğer kaptanlardan bazılarıyla görüştüğünü biliyorum. Bazı ortak bakış açılarının önemli olacağını düşünüyoruz.

“Bu tutarlılığa sahip olmak istiyoruz, ülkelerin birbirlerini geçmeye veya birbirlerini seçmeye çalışmasını istemiyoruz. Mümkünse bir fark yaratmaya çalışacak bir şey yapmaya çalışıyorlar. Arkasında çok şey oluyor. sahneler.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12633488/harry-kane-england-captain-in-discussion-with-counterparts-over-qatar-world-cup-stance

SMM Panel PDF Kitap indir