Harrogate T 0 – 3 Leyton VeyaLeyton Orient, Harrogate’de 3-0’lık kesin bir galibiyetin ardından 1997’den bu yana deplasmanda galibiyet almadan en uzun serisini bitirdi.

O’lar, Eylül ortasından bu yana deplasmanda oynadığı önceki 14 lig maçının hiçbirinde galip gelmemişti, ancak en skorer oyuncu Aaron Drinan, Aralık ayından bu yana ilk gollerini alarak sezonun çetelesini 15’e çıkardı ve Ruel Sotiriou meseleleri kapattı.

Daha önce, Theo Archibald, ev sahibi kaleci Mark Oxley’in sol elini sekiz metreden dimdik dirseğine vurduğunda ilk yarı golüne en çok yaklaşmıştı.

Misafirler 51. dakikada Harrogate defans oyuncusu Rory McArdle’ın vuruşu takım arkadaşı Alex Pattison’a isabet edip sağ kanaldan Drinan’ı serbest bıraktığında ve Drinan Warren Burrell’in etkisiz savunmasından sonra 12 yarddan Oxley’nin yakın direğine girdiğinde skoru açmaya devam etti.

Drinan, altı dakika sonra, Omar Beckles’ın Shadrach Ogie’nin soldan yaptığı uzun atışa yönelmesinin ardından, sekiz yarda bir çabayla oyunun ikincisini yakaladı.

Diğer uçta Jack Diamond, Lawrence Vigouroux’nun yakın direğine dışarıdan vurdu – ancak ev sahibi takımın daha beceriksiz savunmasıyla sonuç şüphe götürmez hale geldi.

McArdle, kendi ceza sahasının hemen dışında iki kez topu uzaklaştırdı ve bu, Sotiriou’nun 73. dakikada sol kanaldan hücum ettikten sonra açıkta kalan Oxley’i yenmesine neden oldu.

Harrogate denizaltısı Simon Power daha sonra üst direğe çarptı, ancak Harry Smith durma zamanında bir direğe çarptığında evindeki yaralara tuz basmış olabilir.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/harrogate-town-vs-leyton-orient/report/448829

SMM Panel PDF Kitap indir