Hardwicke Stakes: Broome, Ryan Moore ve Aidan O’Brien için sonuna kadar önde; Hurricane Lane sadece üçüncü | Yarış Haberleri


Aidan O’Brien ve Ryan Moore, Broome’un Grup İki Hardwicke Stakes’i almak için bir oyun sergisi koymasıyla bir başka Royal Ascot başarısı için bir araya geldi.

2021 Derbisini dördüncü bitiren Broome, düzensiz bir form sergiledi ancak toplantıda lider biniciyi alan Moore’un ustaca bir sürüşüyle ​​Ballydoyle takımı için tüm yol boyunca bir başarı ile en iyisine baktı.

Atını öne çıkardıktan sonra virajdan iyi bir şekilde çıktı ve sezondaki ilk gezisini yapan Godolphin’s Hurricane Lane’in kondisyonunu test etti.

2021 Leger galibinin yarış kondisyonu yarıştan önce şüpheliydi ve Moore tam avantaj elde etti, dört yaşındaki sadece William Buick’in altında üçüncü bitirmek için kaldı.

Geçen ay Tuğgeneral Gerard Stakes’te bir hayal kırıklığı olan Mosthadaf, John ve Thady Gosden ekibi için Jim Crowley’nin altında ikinci oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Aidan O’Brien, Hardwicke Stakes’in başarısından sonra daha fazla Birinci Grup devri için dünyayı dolaşabilecek Broome’dan daha fazla gelişmenin yolda olabileceğini söylüyor.

Kazanan antrenör, bu başarının ardından at için bazı uluslararası hedeflerin altını çizdi: “O her zaman çok iyi bir attı ve Avustralya’nınkiler her zaman çok gerçek ve gelişiyorlar.

“İnanılmaz gerçekten, [Ryan] Moore ona inanılmaz bir sürüş sağladı.

“Yarışmayı seviyor, harika bir duruşu var ve harika bir ritmi var. Ne kadar yorgun olursa olsun pes etmiyor ve pes etmiyor.

“Kral George için buraya geri gelebilir ve oradan gidebilir. Belki Japonya Kupası, bu tür yarışlar. Onun ilerleme kaydettiğini düşünüyoruz ki bu harika.”

‘Yarış Swinley Bottom’da bitti’

Moore da aynı derecede etkilenmişti ve ekledi: “At bugün çok ama çok iyiydi. İnanılmaz bir yerdeydi ve harika bir ritimdeydi.

“Swinley Bottom’a varır varmaz yarışın bittiğini hissettim.

“Çok baskındı ve birkaç sorundan döndü. Japonya’da bir hıçkırık yaşadık ama Aidan onu geri aldı – bugün olağanüstüydü.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12636349/hardwicke-stakes-broome-leads-all-the-way-for-ryan-moore-and-aidan-obrien-hurricane-lane-only-third

Yorum yapın

SMM Panel