“Hala söyleyecek sözüm yok. Şok oldum”


Ünlü jimnastikçi Simone Biles, 8 Temmuz’da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’den Başkanlık Özgürlük Madalyası’nı ışıltılı bir törenle aldı.

Biles, Başkanlık Özgürlük Madalyası ödülünü alan en genç kişi oldu. 25 yaşındaki jimnastikçi, sporcuların ruh sağlığını, koruyucu aile çocuklarını ve cinsel saldırı mağdurlarını savunduğu için ödülü kazandı. Ödül için Simone Biles’i takdim ederken Başkan Biden şunları söyledi:

“Bugün madalya sayısını artırıyor. Başka bir madalya için nasıl yer bulacağınızı bilmiyorum.”

Ünlü jimnastikçi, adına 32 uluslararası madalya kazandı. Ödül için tanınmaktan onur duyduğunu ve müteşekkir olduğunu sosyal medyadan dile getirdi ve kazandığı için hala şokta olduğunu da sözlerine ekledi. Instagram’da paylaşılan faturalar:

“Bu prestijli ödül için Başkan Biden tarafından bir alıcı olarak tanınmaktan çok onur ve müteşekkirim. Hala söyleyecek söz bulamıyorum. Şok oldum!”

Jimnastikçi, Amerika Birleşik Devletleri’nin en yüksek sivil onuru olan Başkanlık Özgürlük Madalyası ödülünün 17 alıcısından biridir. Ödül, Amerika Birleşik Devletleri’nin refahına, değerlerine veya güvenliğine, dünya barışına veya diğer önemli toplumsal, kamusal veya özel çabalara katkıda bulunan kişilere verilir.

Simone Biles – En büyük jimnastikçi mi?

25 yaşındaki oyuncu, dört Dünya Şampiyonasına (2013-2019) yayılmış 15 bireysel altın madalya kazandı. Bireysel yarışmalarda aynı renkte altı madalyaya sahip olan Rus Svetlana Khorkina, dokuz Dünya Şampiyonası etkinliği boyunca bunu yaptı.

Biles, Tokyo Olimpiyatları podyum eğitiminde Yurchenko çift pike’yi zahmetsizce gerçekleştirdiğinde ün kazandı. Yurchenko Double Pike, kasada en yüksek zorluğa sahiptir.

6.6 D-skoru atanmış, Produnova – Ölüm Kasası lakaplı – 6.4 ile ikinci sırada yer alıyor.

Ayrıca Okuyun: Efsanevi Japon jimnastikçi Kohei Uchimura 33 yaşında emekli oldu

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/gymnastics/news-i-still-words-i-m-shocked-simone-biles-responds-becoming-youngest-person-ever-receive-presidential-medal-freedom?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir