“Hala onun dövülebileceğine inanıyorum; Sadece, bunu başarmak için cehenneme gitmelisin”


Rafael Nadal, Çarşamba günü 2022 Wimbledon Şampiyonası çeyrek finallerinde Taylor Fritz’i beş sette yenmek için karın yaralanmasını yendi. Amerikalı 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6 (10-4) yenmek için dört saat 21 dakika süren acıdan sonra, Nadal SW19’da bir başka yarı finale yükseldi.

İlk seti kaybettikten sonra İspanyol oyuncu tıbbi bir mola aldı ve maçı Merkez Kortta bitirip bitiremeyeceğinden şüpheliydi. Ancak 36 yaşındaki oyuncu, beşinci sette eşitlik bozmada maraton maçını kazanarak elinden gelenin en iyisini yaptı.

Yenilgi, Fritz’i bir kayıptan sonra yaşadığı en kötü duyguya bıraktı ve Indian Wells şampiyonu fiziksel olarak mücadele eden rakibine hakim olamadı.

“Çok zor bir oyun. Yanlış ve doğru şeyler yaptım. Belki de oyunun belirli aşamalarında daha fazlasını yapmalıydım. Birçok kez inisiyatifi onun almasına izin verdim. Muhtemelen, bu kayıp, sahip olduklarım arasında en çok acı veren şeydir. [in my career]. Maç bittiğinde ağlayacak gibi oldum. Ağlamak istiyorum. Fritz, maç sonrası basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Mağlubiyetten sonra bunu hiç hissetmedim” dedi.

Indian Wells unvanını almak için bu yılın başlarında Mallorcan’ı yenen Amerikalı, Nadal gibi efsanelerin yenilebileceğini, ancak rakiplerinin anıtsal çabalarına ihtiyaç duyacağına inanıyor.

“Orası [in Indian Wells], onu yenebileceğime gerçekten inandım. Her şey sahip olduğunuz tutuma bağlıdır. Bu adamlar Slam’de çok iyi. Onları yenmek için, yapabileceğinize inanarak ismi de yenmek zorundasınız. Bu aşılması zor bir çit ama yine de yenilebileceklerine inanıyorum. Sadece, bunu başarmak için cehenneme gitmelisin, ”dedi Fritz.

24 yaşındaki oyuncu Londra’da çeyrek finale çıkmanın mutluluğunu yaşarken, neler olabileceğini düşünerek turnuvadan ayrıldı.

“Sonunda burada çeyrek finale yükseldim. Bu iyi, bu büyük bir başarı ve mutluyum ama gerçekten bu oyunu istiyordum. Şu anda olumlu bir şey görmek zor çünkü bu galibiyeti gerçekten istiyordum. En büyük seçeneklerim, oyunda kalmak için görev yaptığı üç seferdi. Bu oyunlarda daha fazlasını yapmalıydım. Onu tereddüt ettirmedim ya da baskı yapmadım,” dedi Fritz.


“Bugün yeni bir şey değil, birkaç gündür bu hisleri taşıyorum” – Rafael Nadal, Taylor Fritz’e karşı kazandığı galibiyette karın sorunları hakkında

Rafael Nadal sağlık ekibinin bir üyesiyle konuşuyor.
Rafael Nadal sağlık ekibinin bir üyesiyle konuşuyor.

Rafael Nadal, Wimbledon finaline bir maç uzaklıkta ve yoluna Nick Kyrgios çıkıyor. Avustralyalı, Çarşamba günü erken saatlerde Cristian Garin’i 6-4, 6-3, 7-6(5) yenerek kariyerinde ilk kez bir Grand Slam yarı finaline girdi.

Ancak Nadal’ın yorucu beş pasörünün ardından Cuma günü Avustralyalı oynayabileceği konusunda hiçbir fikri yok.

“Yarın birkaç test daha yapacağım. Fakat [it is] bilmek zor. Tenis kariyerimde çok şey yaşamış bir oyuncu olduğum aşikar, bu yüzden bunlara alışığım ve acıyı tutmaya ve problemlerle oynamaya alışığım. Nadal, “Bunu bilmek, hissettiğim gibi bir şey hissettiğimde, bunun nedeni karında bir şeylerin doğru şekilde gitmemesidir.”

22 kez Binbaşı kazanan, birkaç gündür bu sorunla mücadele ettiğini de itiraf etti.

“Ama bakalım. Bugünün yeni bir şey olmadığı açık. Birkaç gün bu duyguları yaşadım. Şüphesiz bugün en kötü gündü. Ağrı ve limitasyonda önemli artış olmuştur. Ve bu kadar. O maçı kazanmayı başardım. Bakalım yarın neler olacak” dedi Nadal.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-i-still-believe-can-beaten-only-go-hell-achieve-it-taylor-fritz-wimbledon-qf-defeat-rafael-nadal?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir