“Hala o korku faktörünü taşıyor”


Liverpool’un eski orta saha oyuncusu Danny Murphy, Reds’in Premier Lig’de Manchester City’ye karşı oynayacağı kritik karşılaşma öncesinde Mohamed Salah’ın gol heyecanını yeniden yakalaması için destek verdi. Jurgen Klopp’un tarafı, şampiyonların evinde şampiyonluğu belirleyen bir maça dönüşebilecek olan Cityzens’ı yenmek için Etihad Stadyumu’na seyahat ediyor.

Salah, Liverpool formasıyla çıktığı son beş maçta sadece bir kez gol attı ve sezonun ilk yarısındaki performanslarını taklit etmek için büyük ölçüde mücadele etti. Ancak Murphy, Mısırlı süperstarın, kale önündeki yalın koşusuna bakılmaksızın ilk 11’de yer almayı hak ettiğine inanıyor.

için yaptığı sütunda Günlük postaMurphy, Salah’ın formu hakkında ayrıntılı olarak konuştu ve Klopp’un tılsımına neden inanması gerektiğini tam olarak açıklamak için Michael Owen’ın 2002’deki örneğini aktardı.

“Liverpool, Mo Salah olmadan City’yi yenebilir ama onu dışarıda bırakmam ve Jurgen Klopp’un da bırakacağını düşünmüyorum. Birkaç yıl boyunca kendisine verilenler için takımda kalma hakkını kazandı.

“2002’de Liverpool’da Michael Owen ile benzer bir durum yaşadık. Hüküm süren Avrupa Yılın Oyuncusuydu, ancak sezona dokuz maçta bir golle başladı ve herkes onu Man City’deki bir maç öncesinde sorguya çekiyordu.

“Gerard Houllier onu içeride tuttu, Michael Peter Schmeichel’i geçerek hat-trick yaptı ve sezonu 28 golle tamamladı ve Dünya Kupası’nda çeyrek finale yükseldi.

“Liverpool, Sadio Mane, Luis Diaz, Diogo Jota ve Roberto Firmino’da çok sayıda hücum yeteneğine sahip ancak Joao Cancelo’nun takım listesinde görmek isteyeceği son oyuncu Salah. O hala bu korku faktörünü taşıyor. City’nin savunucuları daha az özgüvenli olacak.” Salah’ın orada olduğunu bilirlerse ileriye doğru bombalarlar.

Liverpool ve Manchester City bir kez daha hararetli şampiyonluk yarışına girdi

Manchester City - Liverpool - Premier Lig
Manchester City – Liverpool – Premier Lig

Liverpool ve Manchester City, son üç yıldır İngiliz topraklarındaki en iyi iki takım. Cityzens, masanın tepesinde liderliği alırken, Liverpool, Etihad Stadyumu’ndaki bir galibiyetin, rakiplerini sıçramasına yardımcı olacağını biliyor, aradaki fark, işler dururken zirvede sadece bir nokta.

Her iki tarafta da bolca birinci sınıf oyuncu var ve en büyük sahnede deneyimlerini defalarca gösterdiler, ancak bugün hangisi daha sonra zirveye çıkacak? Sadece zaman gösterecek.


Düzenleyen Vishal Subramanian
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-still-carries-fear-factor-danny-murphy-urges-jurgen-klopp-keep-faith-misfiring-liverpool-superstar-manchester-city-clash?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın