“Hala 4 yüzüğün var! Kaç oyuncu 1 bile olduğunu söyleyebilir”


Currys, kariyeri boyunca her zaman Klay Thompson’ın yanında oldu. Geçen ay kötü bir şekilde mücadele ettikten sonra, Steph Curry’nin annesi Sonya Curry ona moralini yükselten bir mesaj gönderdi.

Curry’nin annesi, Golden State Warriors şutör guardı Charles Barkley’den sert bir gerçeklik kontrolü aldıktan sonra Instagram hesabına şu mesajı attı:

“Kimseye açıklama borçlu değilsin! ‘Aynı değil’ ilan ettiğiniz benliğinizle, hala NBA’deki mevcut ve eski oyuncuların çoğundan daha iyisiniz.

“Tanrı’ya, ekibinize ve kendinize odaklanın!

“Hala 4 yüzüğün var! Kaç oyuncu 1 bile olduğunu söyleyebilir! En önemli şey, sevdiğin bir sporu yapmaktan zevk alman ve hayatını harika bir şekilde kazanman!”

Steph Curry’nin annesi Sonya Curry, Charles Barkley’e yönelik yorumlarına yanıt olarak Klay Thompson için bazı hikmetli sözler paylaştı 💯

Charles Barkley, TNT’nin Phoenix Suns ile Golden State Warriors maçına ilişkin yayını sırasında, Thompson’ın eskisi gibi olmadığını iddia etti. Hall of Famer, “Killa Klay”in artık NBA’deki elit iki yönlü oyunculardan biri olmadığını iddia etti.

Thompson daha sonra Barkley’nin yorumlarının kendisini derinden incittiğini kabul edecekti. Dört kez şampiyon, art arda iki büyük yaralanmanın ardından iki yıldan fazla bir süre rehabilitasyon geçirdi. Hiç kimse bu tür sakatlıklardan sonra geri dönüp NBA’de hala yüksek bir seviyede performans göstermedi.

Uzun ara vermesine rağmen, Klay Thompson geçen sezon playofflarda ve Boston Celtics’e karşı oynanan Finallerde etkili olmaya devam etti. Her zamanki gibi değildi ama “Game 6 Klay”in en iyi halinde olduğu zamanlar oldu.

Thompson orada olmasaydı, Warriors’ın sekiz yılda dördüncü şampiyonluğunu kazanamayacağı bile tartışılabilirdi. Körfez Bölgesi takımı eski şampiyona takımları kadar güçlü ve durdurulamaz değildi, bu yüzden Thompson’ın onlara verebileceği her şeye ihtiyaçları vardı.

Splash Brothers’ın diğer yarısı, sezon dışında hücum yapmayı reddettikten sonra zor bir başlangıç ​​yaptı. Kendini zorlamak istemediği sezon dışı rehabilitasyonun zihinsel engellerini hâlâ aşması gerekiyordu.

Ancak Steve Kerr, yıldız şutör guardının eski formuna geri döneceğine inanıyor.


Steve Kerr, Klay Thompson’ı yedek kulübesine almayı reddetti

Golden State Warriors, Klay Thompson'ı her zaman çok desteklemiştir.
Golden State Warriors, Klay Thompson’ı her zaman çok desteklemiştir.

Klay Thompson hala 15.1 sayı ortalamasıyla oynuyor, ancak şutları çok düşük. %32.6’sı uzun mesafeden olmak üzere %36 verimliliği, kariyerinin en kötüsü. Bunlar, geçen sezonki ortalamasının bile oldukça altında olan rakamlar.

Buna rağmen baş antrenör Steve Kerr, Klay Thompson’ı yedek kulübesine indirmeyecek. Kerr, yıldız oyuncusunu savundu ve Thompson’ı yedek kulübesine indirmeyi reddetti. Kerr, Golden State Warriors’ın başlangıç ​​biriminin NBA’in en iyisi olduğu ve Thompson’ın da bu birimin ayrılmaz bir parçası olduğu konusunda kararlıydı.

Kerr, Klay’i yedek kulübesinden indirmeyi hiç düşünmedi

Warriors’ın Thompson, Steph Curry, Draymond Green, Kevon Looney ve Andrew Wiggins’ten oluşan ilk beşi hücum reytingi ve net reytingde ligin zirvesinde. “Killa Klay” mücadele ediyor olabilir ama yine de NBA’deki en iyi başlangıç ​​biriminin çok önemli bir parçası.

Thompson’ın ondan vazgeçmeyecek sağlam bir destek grubu var. Steph Curry’nin annesi Sonya Curry’nin işler düştüğünde yanında olacağına güvenebilir.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası

Düzenleyen Michael Macasero
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-steph-curry-s-mother-sonya-curry-s-text-lifted-klay-thompson-s-spirit-surrounded-criticism-you-still-got-4-rings-how-many-players-can-say-even-1?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir