“Hakaret, yanlış ve saldırgan yorumlar”


Pakistan Kriket Kurulu (PCB) başkanı Ramiz Raja, YouTube kanalında Babar Azam and Co.’nun T20 Dünya Kupası’ndaki performansı hakkında ‘iftira niteliğinde, yanlış ve saldırgan’ yorumlar yaptığı iddiasıyla eski oyuncu Kamran Akmal’a yasal uyarı gönderdi.

Ile konuşmak PTIbir kaynak şunları söyledi:

“Kamran’a karşı tam olarak ne suçlamada bulunduklarını bilmiyorum, ancak görünüşe göre yasal tebligat, Başkan Kamran’ın medyada kendisi hakkında karalayıcı, yanlış ve saldırgan yorumlar yaptığını düşündüğü için gönderilmiş.”

Devam etti:

“Bazıları takımı, yönetimi, yönetim kurulunu ve başkanı eleştirirken açıkça çizgiyi aşıyor ve Ramiz artık kimsenin Pakistan kriketini aşağılamasına veya karalamasına müsamaha göstermeyeceğini açıkça belirtti.”

Pakistan kriket turnuvası sırasında Wasim Akram, Waqar Younis ve Misbah-ul-Haq dahil olmak üzere birçok eski oyuncu tarafından çok sayıda eleştiriye maruz kaldı. Bu, ezeli rakipleri Hindistan ve alt sıradaki Zimbabwe’ye karşı arka arkaya mağlubiyetlerin ardından zirveye ulaştı.

Rapora inanılacaksa, ‘takımın performansını eleştirirken çizgiyi aşan’ daha fazla oyuncuya yasal uyarı gönderilebilir.


“Milyar dolarlık endüstri wali takımı piche reh gayi” – Ramiz Raja, Hint kriketini araştırıyor

İlginç bir şekilde Ramiz Raja, Pakistan’ı T20 Dünya Kupası finalinde görmekten mutlu oldu ve finale ulaşamadığı için Hint kriketinde kazı yaptı. Eleştirmenlere uygun bir yanıt verdi ve yakın zamanda ICC Ayın Oyuncusu ödüllerine Pakistan’dan üç oyuncunun seçildiğinden bahsetti.

ile konuşmak medyaRamiz Raja dedi ki:

“Kendimizden şüphe duyduk. Hepimiz bu Dünya Kupası’nda Pakistan’ın diğer milyar dolarlık takımlardan ne kadar önde olduğunu gördük (milyar dolarlık ki endüstri wali ekipleri peeche reh gayi hai aur hum jo hai woh upar nikal gaye hai.). Yani bazı şeyleri doğru yapıyoruz. Geçen aylarda olduğu gibi üç kriket oyuncusu ICC Ayın Oyuncusu seçildi.”

Babar Azam ve Co., T20 Dünya Kupası 2022 finallerinde geride kaldı ve şampiyon İngiltere’ye beş kaleyle yenildi.

Yeşil Giyen Adamlar bundan sonra Aralık ayında İngiltere’ye karşı üç maçlık bir Test serisinde karşılaşacak. Açılış Testi 1 Aralık’ta Rawalpindi’de başlıyor. Pakistan’ın ayrıca Yeni Zelanda’ya karşı birkaç Test ve üç ODI oynaması planlanıyor.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket-news/news-pcb-chief-ramiz-raja-sends-legal-notice-former-pakistan-player?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir