Günün Yarışı: Frero Banbou, Venetia Williams’a Ascot’ta çok ihtiyaç duyduğu galibiyeti verecek | Yarış Haberleri


Mükemmel bir Ascot kartı, Constitution Hill ve L’Homme Presse’in dönüşünü içerebilir, ancak en rekabetçi olan Jim Barry Wines Hurst Park Handicap Chase’dir.

Ağırlıklar, İngiltere’de geçen sezonun en hızlı acemi avcısı Edwardstone tarafından yönetiliyor ve onun burada daha az yetenekli ama yine de akıllı rakiplerine ağırlık vermeye çalıştığını görmek harika. Bunu bugünlerde çok sık görmüyorsunuz.

Temel

İyiden yumuşağa, yer yer iyi, Cuma günkü toplantının başlamasına 24 saat kuruduktan sonra yapılan resmi açıklamadır. Buna giden haftada 41 mm vardı.

Cuma gününün saatleri açıklamayla eşleşiyor gibi göründü ve daha fazla yağmur beklenmiyor, ancak katılıyorsanız Cumartesi günü havanın daha da soğuyacağını bilmeniz gerekecek.

Edwardstone ve Tom Cannon, Arkle Novices'  Takip etmek
Resim:
Edwardstone ve Tom Cannon, Arkle Novices’ Chase’i kazandı

yarışmacılar

Edwardstone

Geçen hafta Cheltenham’daki Shloer Chase’te yeniden ortaya çıkacak olan geçen sezonun Arkle Chase kahramanı, Alan King’in hızlı zemin nedeniyle onu elemesi için.

Akıllı bir engel, geçen dönem birinci sınıf bir kovalayıcıya dönüştü, tamamlarken yenilmedi ve ardından Aintree’deki son başlangıcında sadece Gentleman De Mee’yi çok iyi buldu. Yine de on bir boy arkasında, o sezon üçüncü kez Üçüncü Kez Lucki vardı – hepsi eşit şartlarda – ve şimdi o rakibe 10 pound vermesi gerekiyor.

En son bir handikapla mücadele ettiğinde, yine Nisan 2021’de Aintree’de 149 puanla güvenilir bir üçüncü oldu. antrenörü, Tingle Creek’in erken sezondaki bir numaralı hedef olduğunu vurgulamaya hevesliydi.

Üçüncü Kez Lucki

Geçen sezon acemi kampanyasında üç galibiyet ve ayrıca Edwardstone’un üç kez gerisinde kaldı. Ona en yakın olduğu yer Warwick’te dört boydan biraz fazlaydı, ancak diğer marjlar 16 boy ve 11 boydu.

Açıkçası bu sefer 10 librelik bir çekişle biraz daha yakın bitirmeye hak kazandı. Bununla birlikte, Exeter’deki Haldon Gold Cup’ta yeniden ortaya çıkması, zıplaması onu hayal kırıklığına uğrattığında ve sonunda iyi bir şekilde yenildiğinde, eziciydi (favori başladı).

Büyük bir dönüşe ihtiyacı var.

Üçüncü Kez Lucki
Resim:
Üçüncü Kez Lucki

kekik beyazı

Açılış toplantısında – hem yarıştan önce hem de yarış sırasında – büyük bir formda görünüyordu – durdurulduktan sonra, en büyük pahasına, yeniden karşı çıkan Frero Banbou ve Before Midnight’ın dört ve üç çeyrek boy ve altı galibiyetiyle rahat bir şekilde kazandığında. ve bir buçuk uzunlukta.

Bunun için 7 lb kaldırdı ve iyileştirme kapsamı olabilir. Geçen sefer iyi zeminden sekmesine rağmen daha yumuşak zeminde de etkili olduğunu unutmayın. Kesinlikle kilit oyunculardan biri.

Gece yarısından önce

Üç hafta önce Thyme White’ın arkasında üçüncü sırada oldukça iyi şekillenen ve şimdi kazananla 11 boydan biraz fazla bir dayak için 8 lb daha iyi durumda olan geçen yılın galibi (2 pound daha düşük).

Bu size en azından yaklaşabileceğini ancak ikinci Frero Banbou ile sadece 1 libre daha iyi durumda olduğunu gösterir. İkinci perdede düşen Mösyö Le Coq’tan kaçınmak için o yarışmanın başlarında iyi iş çıkardığını ve yarışta yorulma şeklinin yarışa sadece ihtiyaç olduğunu gösterdiğini unutmayın.

Kiltealy Briggs

İki yıl sonra ilk kez minimum yolculuğa geri dönen lider. Geçen dönem ikinci sezonunda iki galibiyet aldı – ağır ve iyi zeminde – ancak sezon, son iki maçına çekildiğinde hayal kırıklığı yaratan bir şekilde sona erdi.

Bu nedenle, Market Rasen’de (2dk 5f) önden yeniden ortaya çıkması galibiyeti, forma hoş bir dönüş oldu ve bunun için 4 pound önde. Hiç şüphe yok ki burada zorlayıcı taktiklerine ihtiyaç duyulacak, ancak biraz daha hızlı gitmesi gerekecek ve pekâlâ rahat bölgesinin dışına çıkmış olabilir. Ahırı zengin formdadır.

Frero Banbou

Can bazen çitlerine biraz yaklaşabilir (hiç düşmedi), ancak yine de geçen sezon Cheltenham’daki Büyük Yıllık’ta üçüncülük de dahil olmak üzere bir dizi makul çaba gösterdi.

Burada yeniden ortaya çıktığında büyük bir şevkle yarıştı, ancak çok iyi devam etmesine rağmen, iyi zeminde Thyme White’ın bitirme hızına yetişemedi ve şimdi bu formu beş boyunun biraz altında 7 lb’lik bir çekişle tersine çevirme şansı var. daha rahat olması gereken bir yüzeyde.

O koşuda da Before Midnight’ta üçüncü sırada yer alıyor. Venetia Williams sakin bir başlangıç ​​yaptı ama istikrarlı yıldız L’Homme Presse, bu çalıştırıldığında çoktan vurmuş olabilir ve bu, onu unutulmaz bir gün yapmak için alınır.

Açılış tepesi

Çitlerin üzerinden yalnızca iki kez start alan ve Aralık 2021’de Exeter’deki ilk çıkışında hızlanan, geçen ay Newton Abbot’ta şu anda 8 libre daha yüksek olduğu küçük bir alanı geride bırakan sevimli tip.

İkinci, o zamandan beri hacklendi. Bu kadar deneyimsiz biri için bu deneyimli akıllı oyunculara karşı zor bir görev gibi görünüyor.

Harry Fry bahçesinden Boothill
Resim:
Harry Fry bahçesinden Boothill

Amoola Altın

Genellikle burada iyi çalışır (birinci kez gönderiyi geçer, ikinci kez yasaklı bir madde nedeniyle diskalifiye edilir) ve bu 12 ay önce 150’de ikinci olur.

Buradakilerden birkaçının gerisinde kaldığında, yeniden ortaya çıkması da dahil olmak üzere, bazı cansız çabalardan sonra şimdi 10 libre daha aşağıya düştü.

Dan Skelton şimdi ona bir kez daha ilham vermesi umuduyla her zamanki yanaklarını değiştirmek için at gözlüğüne uzanıyor, ancak olacağına inanmak için bir inanç sıçraması gerekiyor.

çok İskoç

Engellerin üzerinden çok sıradan görünen İrlandalı akıncı, yazın aniden bir forma çarpana kadar (buna göre desteklendi), çitlerin üzerinden geçmeden önce Kilbeggan’daki ilk engelini kolayca kazandı ve Tipperary ve Carlisle’de ilk ikisini, ikisi de yaklaşık iki buçukta kazandı. mil.

Çok daha derin sularda başladığı üçüncü kovalamacasında buraya geri döner, ancak Emmet Mullins’in son birkaç yıldaki baskın sicili göz önüne alındığında, rahat bir şekilde görevden alınmaz.

Karar

Edwardstone o kadar klas bir oyuncu ki, en yüksek ağırlığa meydan okuyabilir, ancak Alan King, Tingle Creek için üzerinde çalışacak çok az şey bırakabilir. Yine de işin içinde olmalı.

Bu daha kolay yüzeyde ve ağırlıkları çekerek, Frero Banbou Venetia Williams için güzel bir gün olabilecek bir günde Thyme White’ın intikamını almak için alınır.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12750432/race-of-the-day-frero-banbou-to-give-venetia-williams-much-needed-winner-at-ascot

SMM Panel PDF Kitap indir