Guardiola: Mümkünse bir sonraki durak milli takım olacak

Manchester City’den ayrılığıyla ilgili konuşan Pep Guardiola, “Bu takımdaki 7 yılın ardındaki, durmam gerektiğini düşünüyorum. Bir ara vereceğim ve ne olacağını göreceğiz” dedi. Guardiola, “Mümkünse bir sonraki durak ulusal takım olacak” açıklamasını yaptı.

Guardiola: Mümkünse bir sonraki durak milli takım olacak

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Manchester City’den ayrılığıyla ilgili ilk kez konuştu. İspanyol teknik direktör, City’den 2023’te ayrılacağını ve bir ulusal ekip çalıştıracağını açıkladı.

50 yaşındaki teknik direktör, ESPN televizyonunun Brezilya’da yayınlama yapan kanalına talimat yaparken, 2022-23 sonunda City ile sona erecek sözleşmenin arkasından kulüp kariyerine ara vereceğini söyledi.

NTV Spor’un aktardığı habere göre, City’ye 2016’da gelen ve İngiliz ekibiyle 3 lig şampiyonluğu kazanan Guardiola, “Bu takımdaki 7 yılın gerisinde, durmam gerektiğini düşünüyorum. Bir ara vereceğim ve ne olacağını göreceğiz. Durup diğer teknik direktörlerden bir şeyler öğrenmeliyim. Duruma kadar, Güney Amerika’da, Avrupa’da veya Copa Amerika’da oynayan bir takım çalıştırabilirim. Bunu tecrübe etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

City ile 3 lig şampiyonluğunun yanı sıra Federasyon Kupası ve defalarca dört defa de lig kupası kazanan Guardiola, “Mümkünse bir sonraki durak ulusal takım olacak” açıklamasını yaptı.

Daha önce Bayern Münih ve Barcelona’da da üçer lig şampiyonluğu kazanan Pep Guardiola, Barcelona’dan ayrıldığı 2012’de çalıştırıcılığa bir yıl ara vermiş daha sonra Bayern Münih’in başına geçmişti. Guardiola, Barcelona’daki oyunculuk döneminde de 6 lig şampiyonluğuyla birlikte 1992 Avrupa Kupası’nı da kazanmıştı. İspanya Milli Takımının formasını 47 defa giyen Guardiola, 5 gol atmıştı.

Yorum yapın