GTA serisi boyunca hile kodları nasıl gelişti?


Hile kodları, son birkaç on yılda GTA serisini oynamanın çok eğlenceli hissettirmesinin her zaman ikonik bir parçası olmuştur. Rockstar Games, video oyunlarında avantaj elde etmek için hile girme kavramını icat etmedi. Ancak, bu kodları oyunlarına dahil ederek çağdaşlarından kesinlikle daha iyi bir iş çıkardılar.

Konsept göründüğü kadar basit, hile kodları nesiller boyunca büyük ölçüde değişti. İlk birkaç oyundaki uygulamalarını en son oyunlarla karşılaştırmak gece ve gündüz farkı gibi.

Not: Bu makale, serideki hile kodlarının kısa geçmişine odaklanmaktadır ve her oyun için tüm kodları yayınlamakla ilgili değildir.


GTA serisindeki hile kodlarının tarihine bakmak

youtube kapağı

GTA serisinin ilk günleri 2D Evren olarak biliniyordu. Şunlardan oluşuyordu:

  • Büyük otomobil hırsızlığı
  • Grand Theft Auto Londra 1969
  • Grand Theft Auto Londra 1961
  • Grand Theft Auto 2

Çoğu modern oyuncu bu oyunlara aşina olmayacaktır, ancak bu oyunlara hile kodları girmenin bugün aşina olduklarından çılgınca farklı olduğunu bilmeleri gerekir. O zamanlar, efektlerine erişmek için belirli bir ad girmek gerekiyordu.

Örneğin, orijinal Grand Theft Auto, oyuncuların yalnızca God Cheat’i etkinleştirmek için ad giriş ekranına HANGTHEDJ girmesini gerektiriyordu. Oyuncuların bildiği ve sevdiği yöntemlerle karşılaştırıldığında pratik değildi. Neyse ki Grand Theft Auto III bunu değiştirdi.


Hile kodlarını modernleştirme

youtube kapağı

Grand Theft Auto III, oyuncuların kod girmeleri için çok daha iyi bir yol sundu. Artık belirli hilelerin avantajlarından yararlanmak için eski bir ad sistemine güvenmek zorunda değilsiniz, bir düğme komutu girebilirler. Örneğin, PS2 oyuncuları yalnızca şunu girerek bir Rhino oluşturabilir:

  • O, O, O, O, O, O, R1, L2, L1, Üçgen, O, Üçgen

PC oyuncuları aynı etki için GIVEUSATANK’a girerdi. 2B Evrende mevcut olandan çok daha uygundu. Bahsetmemek gerekirse, 3D oyun Evreni, GTA Vice City ve San Andreas gibi oyunların kullanması için saçma miktarda koda sahip olmasıyla, oyuncuların kurcalaması için yeni seçenekler eklemeye devam etti.

Genel olarak, aşağıdakilerle ilgili kodlar da dahil olmak üzere her oyunda zımbalar görünmeye başladı:

  • Sağlık
  • Aranan Seviyeler
  • yumurtlama araçları
  • Yayalar isyan ediyor
  • Silah Setleri

modern çağ

youtube kapağı

Chinatown Wars hariç, HD Evrendeki diğer tüm tek oyunculu GTA oyunları, oyuncuların telefonları aracılığıyla kod girmelerine izin verdi. Bu yeni yöntem, oyuncuların hile kodlarını istemedikleri zaman yanlışlıkla kullanmalarını önlemeye yardımcı olurken, yine de kullanımı kolaydı.

Ancak bu geçişteki en önemli değişikliklerden biri, GTA San Andreas gibi oyunlara kıyasla bu oyunlarda kullanılacak daha az kodun olmasıydı. Klasik zımbaların tümü geri döndü (Pedestrians Riot hariç), ancak Liberty City oyunlarında çok fazla benzersiz seçenek yoktu.

GTA 5, selefine göre bu konuda gözle görülür şekilde daha kapsamlıydı ve hatta seride daha önce hiç olmayan yepyeni hile kodlarını da devreye soktu.

Bir diğer dikkat çekici değişiklik ise orijinal oyunda telefon hilelerinin olmamasıydı. Sadece belirli düğmelere basmanın klasik 3D Evren yöntemine sahipti. Enhanced Edition, daha sonra bu seçeneği tercih eden oyuncular için telefon hilelerini yeniden sunacaktı.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, GTA Online, çok oyunculu bir oyun olması nedeniyle herhangi bir resmi hileye sahip değildir.S. GTA 6’nın eğlenceli hile kodları olacağını düşünüyor musunuz?

şimdiye kadar 1 oy

Düzenleyen Sijo Samuel Paul
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/gta/how-cheat-codes-evolved-throughout-gta-series?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel