GT kaptanı Hardik Pandya, DC’ye karşı ikna edici galibiyet için Lockie Ferguson’a kredi verdi


Gujarat Titans (GT) kaptanı Hardik Pandya, takımının IPL 2022’deki ilk iki maçını kazanarak kaptanlık kariyerine olağanüstü bir başlangıç ​​yaptı.

Titanlar, yıldızlarla dolu bir Delhi dizisine karşı 171 koşuyu başarıyla savunmayı başardı. Lockie Ferguson, bowling oynayanların seçimiydi ve 4/28 rakamlarıyla geri dönerken, Mohammed Shami iki kaleyle oyuna girdi.

Hardik Pandya, Rishabh Pant ve Axar Patel’i görevden aldığı Ferguson’un 15. galibiyeti olduğuna ve momentumu Gujarat’ın lehine değiştirdiğine dikkat çekti. Maç sonrası sunum töreninde konuşan Hardik şunları söyledi:

“Delhi’nin önde olduğu dönemler olduğunu düşünmüştüm, ama sonra o Lockie bizim için işleri gerçekten değiştirdi. Yaklaşık 10-15 eksiktik. Ama sahip olduğumuz bowling ile bunu sahada telafi edeceğimden eminim.”

Ekledi:

“Rishabh orada olana kadar, oyun dengedeydi ya da belki Delhi öndeydi ve Lockie’den gelen bu gerçekten bizim için döndü.”

Rishabh Pant, en üst sıradakilerin başlangıçta dönüşmeyi başaramamasından sonra Delhi’yi oyunda ayakta tutmuştu. Ancak Pant, 29 topta 43’lük iyi bir skorun ardından oyundan çıkınca, Gujarat yavaş yavaş oyunun kontrolünü ele geçirdi ve Başkentleri arka ayağa itti.

Pant and Co. toparlanamadı ve bu nedenle sezonun ilk yenilgisine yenik düştü.

Bu arada Hardik Pandya, yıldız pacer Varun Aaron’un bowling oynadıktan sonra kasık sakatlığı geçirdiğini ve sahayı terk etmek zorunda kaldığını açıkladı. 28 yaşındaki GT kaptanı, Vijay Shankar ve Rahul Tewatia’nın beğenilerini artırıp galibiyete nasıl katkıda bulunduğundan memnun görünüyordu.

Hardik ekledi:

“Varun [Aaron] başına bir şey geldiğini hissetti. Bir bowling oyuncusu eksiğimiz vardı, bu yüzden oyunu 19. sırada bitirmek zorunda kaldık. Tewatia ve Vijay’in gösterdiği cesaret, onlara bowling oynamaları söylenmediğinde adımlarını attılar ve oyunu kazanmamıza yardım ettiler.”

Jharkhand doğumlu hızlı melon, sakatlıklarla dolu bir kariyere sahip. Varun, iyileşmeyi ve Gujarat’ın bir sonraki fikstürü için hazır olmayı umuyor.


“Bu hepimizin görmek istediği Shubman” – Gill’de Hardik Pandya

Sopayla Lockie Ferguson iken, Shubman Gill, Gujarat’ın kaderini sopayla yönlendirdi. 84 koşu vuruşu takımı, IPL 2022’deki ikinci galibiyetini kazanmaya yetecek kadar zorlu bir toplam sayıya itti. Vuruş vuruşları altı sınır ve dört altı ile süslendi.

Hardik, diğer vurucuların takip edecek oyunlarda ondan güven çekebileceğine inanıyor. Şu sonuca varmıştır:

“Muhteşem, bu hepimizin görmek istediği Shubman Gill. Taşıdığı güven tüm oyunculara gelecek.”

Gujarat Titans şu anda IPL 2022 puan tablosunda Rajasthan Royals ve Kolkata Knight Riders’tan sonra üçüncü sırada yer alıyor.


En yenileri yakalayın IPL 2022 canlı skor ve güncellenmiş IPL puan tablosu Sportskeeda’da her gün!

Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-gt-captain-hardik-pandya-credits-lockie-ferguson-s-convincing-win-vs-dc?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın