Gregor Townsend, İskoçya’nın Yeni Zelanda’ya 31-23 yenilmesinin ardından liderliği elinde tutamamasına üzülüyor | Rugby Birliği Haberleri


Gregor Townsend, İskoçya’nın 31-23’lük yenilgisini şöyle anlatıyor: “50 dakikalık bir periyotta 23 sayı sıfıra karşı kaydettik. Yeni Zelanda’ya

Son Güncelleme: 13/11/22 18:53

Gregor Townsend, Test mağlubiyetinden sonra yaşadığı hayal kırıklığını paylaştı

Gregor Townsend, Test mağlubiyetinden sonra yaşadığı hayal kırıklığını paylaştı

Gregor Townsend, Pazar günkü Testin kapanış çeyreğinde Yeni Zelanda’nın Murrayfield’da 31-23 kazanmasının ardından İskoçya’nın tarihi bir zafer elde edememesine üzüldü.

İskoçlar, konuk takımın erken 14-0’lık galibiyetini ortadan kaldırmak ve dokuz sayılık bir avantaj elde etmek için yanıt vermeden 23 sayı atarak All Blacks’e karşı ilk zaferlerini kazanmak için sahaya baktılar.

Ancak Townsend, Scott Barrett ve Mark Telea’nın denemeleri maçı Yeni Zelanda’nın lehine çevirdiği için kapanış aşamalarında hakimiyetlerini sürdüremedikleri gerçeğinden yakınıyordu.

İskoçya baş antrenörü, “Esas olarak hayal kırıklığı hissediyorum” dedi. “Eskiden olduğu gibi her iki yılda bir Yeni Zelanda ile oynamıyoruz, beş yıl oldu (son toplantıdan bu yana). Bu, tarihimizde Yeni Zelanda karşısında sahip olduğumuz en büyük liderlik olacak ve oynamadık. ikiz.

“50 dakikalık bir periyotta 23 sayı attık. Bu marjlarla başlamanız ve kazanmanız gerekiyor. Galibiyeti görmeniz gerekiyor ve biz bunu yapmadık.”

Townsend, saltanatının en acı yenilgilerinden biri olduğunu kabul etti.

“Muhtemelen (2019) Dünya Kupası’nda Japonya bununla orada olacak” dedi. “Fakat bu hayal kırıklığı yaratıyor çünkü Yeni Zelanda’yı (sık sık) oynayamıyorsunuz ve biz onları tarihimizde hiç yenmedik, bu yüzden böyle oynayıp öne geçtiğinizde, kazanmanız gerektiğini hissediyorsunuz ama biz kazanamadık.”

İskoçya’nın Sonbahar Enternasyonalleri

29 Ekim Cumartesi İskoçya 15-16 Avustralya 17.30
5 Kasım Cumartesi İskoçya 28-12 Fiji 13:00
13 Kasım Pazar İskoçya 23-31 Yeni Zelanda 14.15
19 Kasım Cumartesi İskoçya – Arjantin 15:15

Townsend, takımını erken 14-0’lık farkı tersine çevirdikleri için övdü, ancak Jack Dempsey’i sarı karta kaybettikten sonra kendi dokuz sayılık liderliğini bırakma biçimleri de aynı derecede hayal kırıklığına uğradı.

“Dokuz sayı öndeydik ve son 15 dakikada kendi kaderimizi biraz kontrol ettik” dedi. “Yeni Zelanda her zaman geri dönecekti, onlar çok iyi bir takım ve daha iyi saha pozisyonları ve penaltılar almalarına izin verdik.

“Farklı bir şey yaptıklarını düşünmedim ve onları kontrol altına aldık.

İskoçya devreyi 17-14 önde tamamladı ve maçın çeyreği bitimine 9 sayılık bir farkla önde gitti.

İskoçya devreyi 17-14 önde tamamladı ve maçın çeyreği bitimine 9 sayılık bir farkla önde gitti.

“Ne zaman oynayacağımız ve ne zaman şut atacağımız konusundaki yönetimimiz mükemmeldi, kovalamamız olağanüstüydü, ancak birkaç hatayla onları geri bıraktık. Sarı kart üzerimizde baskı yarattı. Sarı kartlar rakibi ayağa kaldırdı ve işte o zaman yaptılar. zarar.”

Townsend, geçen hafta çekişmeli bir şekilde ilk sonbahar serisi kadrosunun dışında bırakıldıktan sonra geri çağrılan Finn Russell’ı dört vuruşunda da başarılı oldu ve skor tahtasına 11 sayı koyduktan sonra övdü.

“Onun çok iyi olduğunu düşündüm” dedi. “Nerede oynayacağına, ne zaman ödeyeceğine karar vermesi çok iyiydi. Gol vuruşu mükemmeldi.”

Jamie Ritchie, Murrayfield'daki başlama vuruşundan önce Doddie Weir ile konuşuyor

Jamie Ritchie, Murrayfield’daki başlama vuruşundan önce Doddie Weir ile konuşuyor

Townsend, İskoçya’nın üzgündü, 52 yaşındaki eski uluslararası takım arkadaşı Doddie Weir, savaşmaya devam ederken nadiren ulusal stadyuma dönüşünde başlama vuruşundan önce maç topunu sunan Doddie Weir’in önünde galibiyet alamamıştı. motor nöron hastalığı

Townsend, “Doddie ve ailesi için büyük bir olaydı,” dedi. “Kalabalığın ona minnettarlığını gösterdiğini duymak harikaydı. Maçı Doddie için kazanmak istedik ama olmadı.”

Yeni Zelanda baş antrenörü Ian Foster, takımının son çeyrekte gösterdiği mücadeleden “gurur duydu”.

“Gücünün arttığını ve yükselişte olduğunu düşündüğümüz bir İskoç takımına karşıydık” dedi. “Son iki yılda bazı büyük Testleri kazanmayı başardılar. Biraz gergin olduğumuz bir testti, bu yüzden iyi bir galibiyet aldığım için çok mutluyum.

“Evden uzakta, kuyruğunu kaldırmış bir takıma karşı, durumu tersine çevirmek zor. Bu, gurur duyduğumuz bir Test galibiyeti.”

İskoçya şimdi Murrayfield’da Arjantin’i konuk etmeye hazırlanırken, Yeni Zelanda önümüzdeki hafta sonu Twickenham Stadyumu’nda İngiltere ile karşılaşmak için Londra’ya gidecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12746890/gregor-townsend-rues-scotlands-inability-to-hold-onto-lead-after-31-23-defeat-by-new-zealand

SMM Panel PDF Kitap indir