Grand National: Eclair Surf ve Discorama Aintree’de aldığı yaralardan öldü, Elle Est Belle şüpheli kalp krizi geçirdi | Yarış Haberleri


Éclair Surf ve Discorama, Cumartesi günü Grand National’da aldıkları yaralardan dolayı öldüler, kartın önceki bölümlerinde Elle Est Belle şüpheli bir kalp krizi geçirdikten sonra vefat etti.

Aintree’nin 40 koşuluk gösterisi tipik olarak dramatik bir yarıştı; Noble Yeats dört çeyrek millik yolculuğu tamamlayan 15 kişiden ilki eve gelirken, beşi düştü veya düştü.

Emma Lavelle’nin Éclair Surf’u üçüncü çite düştü ve at daha fazla değerlendirme için Liverpool Üniversitesi’ne transfer edilmeden önce uzun pistte tedavi gerektiren “travmatik bir kafa travması” yaşadı.

Lavelle Pazar sabahı trajik bir şekilde doğruladı: “Dün Grand National’da travmatik bir kafa travması geçiren Eclair Surf’un bu sabah dövüşünü kaybettiğini bildirmekten çok üzgünüz.

“Liverpool üniversitesine transfer edilmeden önce yarış pistinde birinci sınıf veterinerlerden oluşan bir ekip tarafından bakıldı, bu ekip bütün gece onu tedavi etti, ancak ne yazık ki böyle olmayacaktı.

İnanılmaz derecede özel bir attı, herkes tarafından sevildi ve çok özlenecek.”

Cumartesi akşamı, antrenör Paul Nolan, Discorama’nın ilk devreyi tamamlamadan kısa bir süre önce ölümcül bir yaralanma geçirdiğini doğruladı. Binici Bryan Cooper tarafından hızla yukarı çekildi ve atından indirildi.

Nolan tweet attı: “Bugün Aintree’de Discorama’yı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Bryan, sakatlığı nedeniyle onu ayağa kaldırdı. Sahipleri Andrew Gemmell ve Tom Friel’e başsağlığı diliyoruz.”

Günün erken saatlerinde Dan Skelton’dan Elle Est Belle, Mersey Acemiler Engeli sırasında şüpheli bir kalp krizi geçirdikten sonra öldü, Solwara One Cuma günü Alder Hey & Aintree Handikap Engelinde vefat etti.

Elle Est Belle’in ölümünün ardından, RSPCA İngiltere ve Galler tweet attı: “İkinci bir at olan Elle Est Belle’in Aintree Grand National’da ölmesinden dolayı üzgün ve endişeliyiz.

Elle Est Belle (solda), jokey Thomas Bellamy'nin bindiği Ladbrokes Mares'  Acemiler'  Newbury Hipodromu'ndaki Ladbrokes Kış Karnavalı'nın bir parçası olan Ladbrokes Trophy Günü sırasında engel.  Resim tarihi: 27 Kasım 2021 Cumartesi. PA hikayesine bakın RACING Newbury.  Fotoğraf kredisi şöyle olmalıdır: Steven Paston/PA Wire.  KISITLAMALAR: Kısıtlamalara tabi olarak kullanın.  Yalnızca haber amaçlı kullanım, hak sahibinden önceden izin alınmadan ticari amaçla kullanılamaz.
Resim:
Elle Est Belle (solda) Cumartesi günü Aintree’de şüpheli bir kalp krizi geçirdikten sonra öldü.

“Bu trajedileri azaltmak için çok önemli adımlar atılıyor. BHA’yı bu ölümün önlenip önlenemeyeceğini araştırmaya ve gelecekteki yaralanmaları ve ölümleri önlemek için önlem almaya çağırıyoruz.”

Sky Sports News, yorum için İngiliz At Yarışı Otoritesi (BHA) ile temasa geçti.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12587108/grand-national-eclair-surf-and-discorama-die-from-injuries-suffered-at-aintree-elle-est-belle-suffered-suspected-heart-attack

Yorum yapın