Grand National: Aintree gösterisi, Sam Waley-Cohen’in Noble Yeats | Yarış Haberleri


Sam Waley-Cohen, vermeye devam eden 2022 Grand National yarışında Noble Yeats’e masalsı bir şekilde veda ettikten sonra, “Bu bir aşk ilişkisiydi” dedi.

39 yaşındaki, Aintree gösterisinin ardından emekli olma niyetini açıkladığından beri, birçok kişi Altın Kupa kazanan eski sürücüye çevrildi, ancak çok azı hikayesinin böyle biteceğini hayal edebilirdi.

50/1’lik bir yabancı olarak sunulan Emmet Mullins’in – Sam’in babası Robert’a ait olan atı – en azından kağıt üzerinde eve bir şekilde geri dönmeliydi.

Ama bu Büyük Millet. Küçücük Tiger Roll’un bir zamanlar ardı ardına zafer kazanmak için şüphecilerine meydan okuduğu ve geçen yıl Rachael Blackmore’un kazanan ilk kadın binici olarak bir ev kahramanı olduğu yer.

Burada, 2019’dan beri ilk kez dolu tribünlerin önünde, Waley-Cohen’in son bölümü romanların en romantikine de yakışacak.

Sam Waley-Cohen Grand National'da Noble Yeats'e karşı zaferi kutluyor
Resim:
Waley-Cohen, Noble Yeats’in Aintree’de çizgiyi aşmasını kutluyor

Waley-Cohen hikayesi

Bir Korint, “en yüksek amatör sportmenlik standartlarını içeren” olarak tanımlanır. Bu kesinlikle Waley-Cohen için geçerlidir.

Amatör jokey, kendi diş hekimliği muayenehanelerini yürütürken, profesyonel tartım odası meslektaşlarının birçoğunun başarabileceğinden daha fazlasını elde ederek selam verir.

Babası Robert ve annesi Felicity’nin renklerini uzun süredir spor yapan Waley-Cohen için her zaman bir aile meselesi olmuştur.

Babasına ait olan Nicky Henderson tarafından eğitilmiş Long Run’ı 2011’de zafere yönlendirirken Cheltenham Altın Kupası’nı 30 yıl aradan sonra kazanan ilk amatör oldu. Ayrıca Kempton’da aynı atta iki kez King George VI Chase’i kazandı.

Waley-Cohen, Long Run'ın 2011 Cheltenham Altın Kupası'ndaki zaferinden sonra baba Robert'ı (solda) gösteriyor
Resim:
Waley-Cohen, Long Run’ın 2011 Cheltenham Altın Kupası’ndaki zaferinin ardından babası Robert (solda) ile poz veriyor

Waley-Cohen, 2004 yılında kanserden muzdarip olduktan sonra 20 yaşında ölen kardeşi Thomas’a da atıfta bulundu.

Waley-Cohen, “Thomas’ın sırtımda oturduğunu düşünüyorum, eyerimde onun adı var” dedi.

“Bu günler aile günleri ve sen bunu telafi edemedin, değil mi?

“İnanılmaz ve içine batmadı. Bu gerçekten bir fantezi.”

Waley-Cohen ailesi, Aintree'deki Grand National zaferini kutluyor
Resim:
Waley-Cohen ailesi, Aintree’deki Grand National zaferini kutluyor

Kazanan sürücü şunları ekledi: “Babam beni her zaman sarsılmaz bir şekilde destekledi, hiçbir zaman çapraz sözümüz olmadı, her zaman eğlence için oldu. Bu bir aşk ilişkisiydi. Karım için uzun süredir acı çekiyor, hepsi iyi günler değil, bu sporda kötü günler vardır.

“Buraya güneşin battığını düşünerek geldik, bu senin son yolculuğun – git ve güzel bir dönüş yap, beklenti yok. Sadece tadını çıkar.

“Rüya. İnanamadım.

“Artık kesinlikle bu kadar, işim bitti. Yataktan kalkıp bisiklete binmek konusunda tereddüt ettiğimde, o günün bir gün olacağını biliyordum ve dışarı çıkmak için daha iyi bir yer düşünemiyordum. Bundan daha.

“Her yıl buraya gelmeye devam etmemin nedeni böyle bir duyguya sahip olmak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12586674/grand-national-aintree-showpiece-delivers-another-fairytale-ending-as-sam-waley-cohen-bows-out-in-style-on-noble-yeats

Yorum yapın