Göztepe’den PFDK’ya tepki!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe, 29 Kasım Pazartesi günü oynadıkları Fenerbahçe maçının peşinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği kadar Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edilen Atakan Çankaya’nın kurula sevk edilmesinin kabul edilemez bulduğunu bildirdi.

Göztepe Kulübünden yapılan açıklamada, Fenerbahçe ile oynanan karşılaşmanın devre aralarında oyuncuları Atakan Çankaya ile Fenerbahçeli İrfan Can Kahveci aralarında bir durum yaşandığı belirtildi. böylece Atakan Çankaya’nın PFDK’ye sevk edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Devre aralarında iki oyuncu aralarında yaşanan ve birkaç saniye süren, her maçta sıklıkla karşılaştığımız ve yarışma içerisinde yaşandığında kart gösterilmesine bile gerek olamayabilecek şart sebebiyle oyuncumuzun disiplin kuruluna sevk edilmesi kabul edilemez. Yaşanan olaylarla ilgili tüm görüntüler kulübümüzde mevcut olup, oyuncumuzun gerekli savunması hukuk birimimiz tarafından en seri şekilde yapılacaktır.”

SMM Panel PDF Kitap indir