Gövde KR 34 – 10 Castleford


Ryan Hall, Hull KR, bu sezonki yarışmanın yarı finallerine ulaşarak geçen sezonun heyecan verici altıncı tur yenilgisi için Castleford’dan tatlı bir intikam alırken denemeler arasında

Son Güncelleme: 22/08/22 22:48

Hull KR'den Lachlan Coote, Castleford'a karşı etkileyici zaferlerini kutluyor

Hull KR’den Lachlan Coote, Castleford’a karşı etkileyici zaferlerini kutluyor

Hull KR, Castleford karşısında 34-10 gibi etkileyici bir galibiyet elde ettikten sonra Challenge Cup yarı finalinde yerini garantileyen ilk takım oldu.

Gevşek forvet Elliot Minchella iki erken deneme yaptı – Craven Park’taki ilki – Rovers’ı 12-0 öne geçirdi ancak formda Castleford kanat oyuncusu Greg Eden, beraberliği dengede tutmak için devre arasına iki kez dokundu.

15 dakika kala takımlar arasında sadece altı puan vardı ancak Rovers güçlü tarafı bitirdi ve Rowan Milnes, Sam Wood ve Jordan Abdull’in geç denemeleri sonunda rakiplerinin cesur direnişini sona erdirdi ve ev sahibini Elland Road’a gönderdi.

İngiltere kanat oyuncusu Ryan Hall da denemeler arasında yer aldı ve Rovers, geçen sezonun altıncı tur maçında Castleford’a karşı uzatmalarda 33-32 altın sayı mağlubiyetlerinin intikamını aldı.

Rovers hızlı bir şekilde başladığında, ilk çeyrek için Minchella gösterisiydi.

Eski Bradford, iki kez serbest bırakıldı ve ilk 21 dakika içinde orta saha Milnes’in temasa geçtiği ilk vuruşların sonuna geldi ve 2021’de St Helens ile Wembley şampiyonu olan Lachlan Coote, beş golünden ilkini attı.

Minchella hat-trick yapmış olabilir, ancak video hakemi James Child, fahişe Matt Parcell tarafından bir boşluktan geçirildikten sonra topu hat üzerinden kaybettiğine karar verdi.

Geçen yılın Wembley ikincisi Castleford, kanat oyuncusu Bureta Faraimo kendi yarı sahasından çıkıp, sadece ev sahibi takımın onu öldürmeye zorlamak için topu tekrar oyuna sokmayı başaran merkezi Jake Mamo için öne geçtiğinde tehditlerini gösterdi.

Kaptan Paul McShane’i bir süre omuz sakatlığı nedeniyle kaybeden Tigers, özellikle iki kez sevindikleri sol kanatta tehlikeli görünüyordu.

Eden, ikinci sıradaki Kenny Edwards’ın ilk denemesi için devre dışı bırakma pasını aldı ve aradan beş dakika önce, bek Gareth O’Brien ve pivot Jordan Turner’ın kaygan yol tutuşu sayesinde bir beş dakika daha kaptı.

Üretken Eden’in sezondaki deneme sayısını 10’a, kulüpte 93 maçta 99’a çıkardılar.

O’Brien, taç çizgisi dönüşüm denemelerinden birinde ev sahibi takımın farkı iki sayıya indirmek için başarılı oldu.

Hull KR, ikinci yarının başlarında, stand-off Mikey Lewis’in kaçmayı başaramadıktan sonra bir ayak bileği yaralanmasına yenik düştüğünde bir darbe aldı, ancak üçüncü çeyrek boyunca topa ve saha pozisyonuna hakim oldular.

Etkileyici fahişe Parcell iki kez çizgiye ulaştı, ancak her seferinde durduruldu, ancak 55. dakikada Coote sol kanada bir pas attığında, Hall kendi tarafının üçüncü denemesini kaydettiğinde baskı işe yaradı.

Turner o saatte bileğinden sakatlanarak çıkmak zorunda kaldı, ancak son geçişte bir takım arkadaşı bulamamasına rağmen ziyaretçiler yine de Eden’ı uzaya çıkarmayı başardılar.

En önemli skor 65. dakikada, Abdull’ün yüksek vuruşu tesadüfen Milnes’in kollarına çarptığında geldi ve misafir yorulunca, ortadaki Wood, Abdull 60 metrelik bir solo ile skoru tamamlamadan önce, Edwards’ı bir deneme için yanaştırdı. denemek.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-league/hull-k-r-vs-castleford/report/57253

Yorum yapın