“Görünüşe göre yeterince iyi olmadığı son 1-2 yılda, sayı atmış sayılmaz”


Eski Pakistanlı hızlı melon Shoaib Akhtar, Virat Kohli’nin son formunun ortasında aldığı nefreti anlayamadı.

Eski Hintli kaptanın sopayla kötü dönüşü üzerine bir dizi şiddetli tartışma çıktı ve hatta bazıları onun kadrodan tamamen çıkarılmasına kefil oldu.

33 yaşındaki oyuncu, iyi bir temas halinde görünmesine rağmen, başlangıçlarından hiçbirini önemli bir skora dönüştüremedi.

Devam eden İngiltere turunda şimdiye kadar sadece 59 koşu toplayan Kohli, özellikle kısa formatlarda 3. sıra için ortaya çıkan rekabetle birlikte, iyi bir puana umutsuzca ihtiyaç duyuyor.

Kohli’yi son on yılda dünyanın en iyi oyuncusu olarak adlandıran Akhtar, YouTube kanalında şunları söyledi:

“Virat Kohli ile ilgili çok eleştiri duyuyorum. İnsanlar bana Kohli’nin bittiğini, hiçbir şey yapamayacağını söylüyor ve ben de onlara Kohli’nin son 10 yılda dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu söylüyorum. Şimdi, görünüşe göre yeterince iyi olmadığı son 1-2 yılda, sayı atmış sayılmaz.”

71. yüzyılı ondan kaçmaya devam ederken, Kohli, özellikle önceki iki takvim yılında, koşular arasındaydı. 2020’den beri uluslararası krikette 21 elli gol attı.

“İnsanların Kohli’yi bırakma ihtimalini nasıl düşünebildiklerini anlamıyorum” – Shoaib Akhtar

Kohli’nin İngiltere’deki son zamanlardaki düşük puanları, birkaç taraftarın ve uzmanların as vuruşunun düşürülmesine kefil olmasına neden oldu.

İnsanların bir kısmı, formunu bulmak için yerli krikete dönmesi gerektiğine inanıyor ve hatta bazıları Delhi doğumlu kriketçinin 2022 T20 Dünya Kupası kadrosundan çıkarılmasını istiyor.

Vokal olanlar arasında, Kohli’nin T20I kadrosundan çıkarılmasını ve yedek oyuncuların rolünü üstlenmesini öneren Dünya Kupası kazanan kaptan Kapil Dev vardı.

Kohli’nin kadrodaki statüsüyle ilgili devam eden tartışmalar hakkında konuşan Akhtar, şunları söyledi:

“İnsanların Kohli’yi bırakma ihtimalini nasıl düşünebildiklerini anlamıyorum. Kapil Dev’e saygı duyuyorum ve bu onun fikri, o bir efsane, o yüzden söyleyebiliyor ama başka kimse söyleyemez.”

Aktar ekledi:

“Bir Pakistanlı olarak Kohli’yi destekliyorum çünkü 70 yüz gol atmak küçük bir başarı değil, bunu sadece harika bir oyuncu yapabilir.”

Kohli, Hindistan’ın 22 Temmuz’da başlayacak olan Karayipler turu için dinlendi. Manchester’daki üçüncü ODI’nin ardından İngiltere’den ayrıldıktan sonra, 33 yaşındaki oyuncunun bir sonraki 2022 Asya Kupası için sahada görülmesi bekleniyor.


Arjun Panchadar tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-in-last-1-2-years-apparently-good-enough-like-scored-runs-shoaib-akhtar-backs-virat-kohli-bounce-back-lean-patch?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir