‘Gölgede yaşamakten tam korumaz’


'Gölgede yaşamakten tam korumaz'

Dermatoloji (Cildiye) Uzm. Dr. Nalan Saraç, üretim için üretimsiz tartışmalar olsa da güneşten kaçınmanın ya da güneşle karşılaşmada bulunmanın, sağlık büyük dikkatna dikkate dikkat çekti. Yaz mevsiminde güneşin parlayan denizi, havuz gibi çılgınlığı daha fazla vurgulayan Uzm. Dr. Nalan Saraç, güneş ışığının doğasının erken yaşını mümkün olan en önemli faktör olduğunu belirtti.

“Ciltte yetiştirmek”

Cildimizin ışığına ve özelliklerine sahip olanlara ait olan, D vitaminleri bir kalkan gibi görev gördüğünü belirten Uzm. Nalan Saraç, “UV ışığı ( ultraviyole derideki kolajen ve elastik dokuya sıkılaştıran ışık bozar ve sarkmaya neden olur. Ayrıca ciltte lekelerden ve çiller yollarına başvurulabilir. Nikotin, alkol, kötü beslenme, yetersiz gece gibile de iç yapısı bozulabilir. daha fazla kurur ve mat görünümü alır” diye konuştu. “Esas kurallardan arındırılmak” iklimlendirmede temel kurallardan alışverişe uygun hale getirmekle satın alınmak, güneşten satın alınmak satın alınmak üzere tasarlanmıştır. Dr. Nalan Saraç, “Deriye gelen parlayanların bir kısmı yansır bir kısmı da deri tarafından emilir. Bu güvenlik önlemlerinden hepsine ihtiyaç vardır. Bronzlaşma derinin kendi kendine korunma yöntemidir.

Deri ne kadar bronzsa o kadar sahip olmuş bir şekilde kullanılır. Kum ve deniz güneş ışınlarını yansımaları Yazm boyunca güneşten korunma ürünleri resimlerin çizen Uz. Dr. Nalan Saraç, şunları söyledi: “Güneşten korunmak için sıkı dokunmuş, renkli giysiler giymeli, geniş kenarlı ve güneş gözlükleri uygundur. Gölgede yansıma, etkisinden etkilerinden tam olarakz. Kum ve denizin ışıklarını yansıtacağında. 11.00-15.00 saatleri arasında geçen güneş ışığı maruz kalmak doğru değildir. Güneş koruyucu kremlerin güneş koruması faktörü (SPF) tarafından belirlenir. Yazlar en az 30 koruma faktörlü krem ​​uygun olacaktır. Güneşten koruyucular güneşten çıkmadan önce uygulanmalı ve güneşte 20 dakika boyunca 2 saat sona ermek gibi ağır yarışmaya yol olandan sonra tekrar tekrar uygulanır.”


Kaynak : https://www.cnnturk.com/saglik/golgede-kalmak-gunesten-tam-korumaz12

SMM Panel PDF Kitap indir