Gökhan Ünal’dan çarpıcı Galatasaray itirafı! Fenerbahçe, Trabzonspor, Alex de Souza ve Hagi…

Kayserispor’da oynarken, sayın Adnan Polat ile fazla konuşmuştuk. Bende, Türkiye’de bir takımda oynayacaksam, çünkü o zamanlar Trabzonspor devrede yoktu, zamanın Kayserispor Başkanı Recep Mamur’a “Galatasaray’da oynamak istiyorum.” dedim. Türkiye’de beni bir takıma verecekseniz, en uygun ekip Galatasaray demiştim. Türk futbolculara daha çok yük veriyordu Galatasaray. Fenerbahçe daha çok tanıdık olmayan ağırlıklıydı. Bir türlü Galatasaray ile anlaşamadılar.

şimdi Karagümrük’ün Başkanı olan Süleyman Hurma ile de aralıksız konuşuyorduk, yurt dışı hakkında. O da olmadı. bir anda Trabzonspor serüveni başladı.

Kendime yerinde, istediğim takımları söyledikçe olmuyordu bir türlü. Futbol kariyerim baştan başa hiçbir vakit istediğim takımda oynayamadım. O zamanlar istediğiniz takıma gitmek daha zordu.

DAUM’UN DROGBA BENZETMESİ…
Aykut Kocaman çok değerli bir insan, değerli bir öğretmen. Benim mevkiimde olan bir santrfordur. Benim Fenerbahçe’ye transferimdeki en etkin ad Aykut Kocaman’dır. Hatta, Daum’un o zamanlar bir açıklaması vardı, bence iyi bir tanımlama değildi. “Türkiye’nin Drogba’sını aldım” demişti. Bence Henry’si dese daha iyi olurdu.

1-1 BİTEN TRABZONSPOR MAÇINDA YAŞANANLAR: BEN VURDUM ONUR ÇIKARDI! ALEX VURDU DİREKTEN DÖNDÜ
Daum beni çok oynatmıyordu. Şampiyonluk maçında Trabzonspor ile oynuyoruz, son maç, gole ihtiyacımız vardı ve beni almıyordu oyuna. Son 5-10 dakika kala oyuna girdim. Zaten Trabzonspor kapanmıştı. Vuruyorduk, girmiyordu. Ben vuruyordum Övünç çıkartıyordu, Alex vuruyordu direkten dönüyordu.

Aykut Iri’a “Hep böyle mi olacak? Ben oynamayacakmıyım?” dedim. Aykut Kocaman, “Bu seneyi atlatalım, seneye her şey farklı olacak.” dedi. Ben sorun çıkartan bir oyuncu profili olmadım hiçbir süre. Aykut Kocaman ile o dönemde başladığımızda, Semih ile dönüşümlü oynuyorduk. Sonradan Aykut Iri beni oynatmaya başladı.

AYKUT IRI KONUŞTUĞUM İÇİN BENİ KADROYA ALMADI!
1-2 UEFA maçı oynadık. O maçlarda oynadıktan daha sonra, fena de oynadığımı düşünmüyordum. İlk maçta asist yapmıştım. Aykut Kocaman, “Ben seni bundan böyle oynatmayı düşünmüyorum.” dedi. Bende kendisine “Bitmiş hocam” dedim. Sonradan aradan 7-8 hafta geçti, ben hala 5-10 dakika vakit alabiliyordum. Baştan Aykut Iri’a, “Ben bir hata mı yaptım? Hatalı mı yaptım?” dedim. Aykut Iri, “Bir hatan yok Gökhan, seni oynatamadığım için üzülüyorum lakin şu anda koşullar böyle” dedi. Ben de, “Bitmiş hocam bu formayı sen bana verdin, ben de almasını bilirim.” dedim. Daha Sonra beni 2 hafta kadroya almadı, konuştuğum için.

Olur Ya Fenerbahçe’de dursaydım, daha iyi olabilirdi. Bienvenü geldi benden sonra çünkü. Yeniden Kayserispor’a aktarma olmasaydım olur ya de Fenerbahçe’de devam edebilirdim.

“ALEX BENİM İÇİN 1. SIRADA”
Alex de Souza çok büyük bir futbolcuydu. Benim, oynadığım ilk 5 futbolcu içinde olur ya ilk 3’e girer, şayet 1. sıradadır. Kayserispor’da kaptanım Bülent Bölükbaşı, Trabzonspor’da Yattara, Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu ve Alex zaten.

Alex, bir santforun ne istediğini biliyordu. Eğer daha artı forma şansı bulsaydım, Alex ile saha içinde daha fazla diyaloğa girebilirdim. Çünkü, ben yardımlaşmayı seven bir santrforduö. Alex, senin düşündüğünü senden 1-2 saniye önce düşünürdü. Bence mükemmel de bir teknik direktör olacak. Alex’i çoğu Fenerbahçeli gördü, yaşadı.

HAGI Mİ ALEX MI? “KENDIMCE EN İYİSİ ALEX”
Hagi ile kıyaslıyorlar, ikisi çok öbür kendimce lakin Türkiye’ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu Alex’tir.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Yorum yapın