Giresunspor’dan Younousse Sankhare açıklaması

GZT Giresunspor’un Senegalli oyuncusu Younousse Sankhare’nin Fransız basınına yaptığı, “Sportif direktör evi ve arabamı iade etmemi istedi. Muhtemel olan her türlü baskıyı yapıyorlar. Pazartesi günü başkan beni korkutma etti. Bana karşısında düşmanlık var” açıklamalara yeşil beyazlı kulüpten yanıt geldi. Açıklamada, “Kulübümüzü suçlayıcı ve onur kırıcı bu art niyetli tutum ve davranışları tamamıyla reddediyoruz” denildi.

Giresunspor’un sezon başında transfer ettiği Sankhare, iç sahadaki Antalyaspor maçından sonradan teknik heyet göre kadroya alınmamasının ardındaki konu uzun süre belirsizliğini korudu. Sankhare’nin Fransız basınına önceki gün açıklamalarda bulunması ise tepki çekti. Fransız L’equipe’e konuşan 32 yaşındaki oyuncu, “Evimde elektrik yok. Arabada telefonumu sıkıntı ediyorum. Güvenliğimden endişe ediyorum” diyerek şu açıklamayı yaptı: “Sportif direktör evi ve arabamı iade etmemi istedi. Mümkün olan her türlü baskıyı yapıyorlar. Pazartesi günü başkan beni tehdit etti. Bana karşısında düşmanlık var. Antrenman zamanı bilhassa sabahları güvenlik olmuyor bazen. Kesin Olmayan halk görüyorum. Fazla temimkinliyim. Korkuyorum açıkçası. Böyle bir şeyi yaşamadım. Güvenliğim için endişeliyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kaldığım yerde elektrik ve internetimi kestiler.”

Bu açıklamaların ardından Giresunspor Kulübü’nden yazılı izah etme ile iddialara yanıt verildi. Açıklamada, “Bazı basın yayınlama organlarında ve sosyal mecralarda futbolcumuz Younousse Sankhare ile ilgili bulunan asılsız haber ve iddialar kuşkusuz gerçeği yansıtmamaktadır. Kulübümüzü suçlayıcı ve onur kırıcı bu art niyetli tavır ve davranışları tamamıyla reddediyoruz. Konu ile ilgili tüm hukuki süreçler başlatılmış olup kulübümüz tarafından detaylı bilgilendirme kamuoyu ile hem paylaşılacaktır. Bugüne kadar kadromuza kattığımız hiç bir futbolcumuz ile böyle bir problem yaşamadığımız gibi kadromuzda yer alan ve ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz tüm oyuncularımızın gerek şehrimizde gerekse takımımızda bulunmaktan gayet mutlu olduklarının bilinmesini ister, konunun takdirini kamuoyuna bırakırız” denildi.

Younousse Sankhare, bu sezon Giresunspor’da 9 maçta forma giydi. En son Antalyaspor karşısında oynayan Sankhare, 13 maçtır kadroya alınmıyor.

Kaynak: AA

Yorum yapın