Gilbert Burns, dövüşlerinden önce Khamzat Chimaev’e son bakışını veriyor


Gilbert Burns, UFC 273’teki ağır siklet mücadelesi öncesinde yenilmez Khamzat Chimaev hakkında son görüşünü verdi.

Chimaev etkileyici bir 10-0 profesyonel MMA rekoruna sahip. üzerinde bir görünüm sırasında DC Girişi Burns, Daniel Cormier ile birlikte, korkunç Chimaev ile yüzleşmeye istekli birkaç dövüşçüden biri olduğunu öne sürdü.

Brezilyalı, ‘Borz’la yüzleşme isteğinin, birçok kişinin Chimaev’i tanımladığı “canavar”ı görememesinden kaynaklandığını açıkladı.

“Bu dövüşü ben istedim. Korkmuyorum. Bence o çok iyi. Tüm saygımla, onun çok iyi olduğunu düşünüyorum. O canavarı görmüyorum. Özel bir şey görmüyorum. Ama bu dövüşü ben istedim. İnsanlar bunu unutuyor. Bu kavgayı ben istedim. Ve kimsenin onunla savaşmak istemediğini biliyordum, kimse benimle savaşmak istemiyor. Bana bu dövüşü ver. Bana oradaki en sert adamı ver. O canavar bu mu? Canavarı bana ver. Yüzleşmek istediğim adam bu. Dediğim gibi, sıralama umurumda değil. Hiçbir şey umurumda değil.”

‘Durinho’ şu anda odaklandığı tek şeyin Chimaev olduğunu vurguladı. Burns, onun için sırada ne olduğuna ancak dövüş bittikten sonra karar vereceğini kaydetti. Ayrıca Burns, Chimaev’i yeneceğinden çok emin olduğunu yineledi.

Şubat 2021’de UFC 258’de UFC orta siklet şampiyonu Kamaru Usman’a karşı üçüncü tur TKO kaybı yaşadıktan sonra, Burns UFC 264’te galibiyet sütununa geri döndü. oybirliğiyle alınan karar Stephen Thompson’ı yendi.

Gilbert Burns’ün Daniel Cormier ile konuşmasını aşağıdaki videoda izleyin:

Gilbert Burns, dövüşlerinden önce Khamzat Chimaev'e son bakışını veriyor

Michael Bisping, Gilbert Burns’ün Khamzat Chimaev’i UFC 273’te sunamayacağına inanıyor

Burns, bu geceki UFC 273 etkinliğinde ağır sıklet maçında Chimaev ile dövüşecek. Burns defalarca Brezilya jiu-jitsu dünya şampiyonu, Chimaev ise yetenekli bir serbest stil güreş teknisyeni olduğu için, eşleşme birçok kişi tarafından mükemmel bir stil çatışması olarak selamlandı.

Birçoğu Burns’ün Chimaev de dahil olmak üzere orta sikletteki herkes için önemli bir boyun eğme tehdidi oluşturduğuna inansa da, MMA efsanesi Michael Bisping farklı olmak için yalvarıyor.

BT Sport’un UFC 273 Önizleme Şovunda Bisping, ‘Durinho’nun Khamzat Chimaev’i dövüşlerinde sunma olasılığının düşük olduğunu öne sürdü. ‘Kont’ dedi ki:

“Gilbert Burns. Oh, harika, harika jiu-jitsu adamı, ki o. İşte gerçek. Zor insan. Yine de söylemek istediğim şu ki, Gilbert Burns’ü seviyorum… O sadece harika bir adam. Ama dürüst olmalıyız. Stephen ‘Wonderboy’ Thompson’a boyun eğemiyorsa, sanmıyorum Khamzat Chimaev’i yakalayacak.”

Aşağıdaki videoda Bisping’in yorumlarını yakalayın:

Gilbert Burns, dövüşlerinden önce Khamzat Chimaev'e son bakışını veriyor
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-ufc-273-gilbert-burns-gives-final-outlook-khamzat-chimaev-fight?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın