Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks’ın tüm zamanların en skorer ismi olmasına tepki gösteriyor | NBA Haberleri


Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks’ın tüm zamanların en skorer oyuncusu olmak için bir üçlük attıktan sonra yetenekleriyle ilgili “anlatıyı değiştirmekten” mutlu olduğunu söyledi.

Antetokounmpo, Perşembe gecesi Doğu Konferansı rakiplerine karşı bir deplasman galibiyeti elde etmek için iki geç serbest atış kaybetmeden önce Brooklyn Nets’e karşı üç geri adım attı ve uzatmayı zorladı.

Antetokounmpo, 2019 ve 2020’de arka arkaya normal sezon MVP ödüllerini ve Bucks’ı geçen yılki NBA şampiyonluğuna taşırken NBA Finalleri MVP ödülünü kazanan bir seviyede performans göstermesine rağmen, Perşembe günkü performansı durdurulamaz bir kombinasyon sergiledi. güç ve incelik.

‘Greek Freak’, Kareem Abdul-Jabbar’ın Bucks formasıyla 14.211 sayı rekorunu kırarak 44 sayı, 14 ribaund ve 6 asistle oynadı.

Antetokounmpo, “Bunu bilmiyordum ama bu iyi çünkü anlatıyı değiştiriyorum” dedi. “Sadece smaç yapıp koşan adam olmak istemiyorum, üçlü yapabilirim.”

Giannis Antetokounmpo
Resim:
Giannis Antetokounmpo, 44 ​​sayı atarak Bucks’ın maçın galibi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

İki kez MVP’yi oyununu geliştirmeye devam etmeye iten tavrı sergileyen Antetokounmpo, dönüm noktası üzerinde durmayacağı konusunda ısrar etti.

“Ama gerçekten önemli değil,” dedi. “Çünkü günün sonunda, başarılı bir sezonunuz yoksa ve daha iyi olmaya, mütevazı kalmaya ve Mayıs ve Haziran’a kadar oynamaktan mutlu olmaya devam etmeye çalışmazsanız, kimse bunu hatırlamayacak. “

Antetokoumpo, kariyerinin en iyi basketbolunu oynadığını kabul etmeyi reddederken, oyunuyla çok barışık olduğunu kabul etti.

“Sanırım bu şimdiye kadar yaşadığım en olgun şey,” dedi. “Kendimi aştım, yerime daha iyi gelip gol atabiliyorum ve top girmezse benim için sorun yok.

“Zihinsel olarak çok iyi bir yerdeyim, fiziksel olarak hala gelişebileceğimi düşünüyorum. İki yıl önceki kadar güçlü değilim.

“Bu şimdiye kadar oynadığım en iyi oyun mu bilmiyorum ama geliştirmem gereken çok yer olduğunu biliyorum.”

‘Giannis en değerli ve en gelişmiş oyuncu’

Antetokounmpo, başarısının anahtarının alçakgönüllü kalmak olduğunda ısrar etse de, baş antrenörü ve takım arkadaşları, Bucks’ı Doğu’daki en iyi tohumlar için yeniden çekişmeye getiren bir dizi performansa övgüler yağdırmaktan çekinmiyorlar.

Bucks baş antrenörü Mike Budenholzer, Antetokounmpo’nun takımın en skorer oyuncusu olmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bu, yaptığı her şeye, her zaman ve yaptığı işe bir övgü ve bir oyunu kazanmak için ihtiyacımız olan her şeyi yapıyor. üç, uzatmaya gönderin, kazanmak için serbest atışları yapın – o özel.

“Yaptıkları etkileyicinin ötesinde ve önünde daha çok şey var.”

Antetokounmpo, bu sezonun MVP yarışında büyük ölçüde Joel Embiid ve Nikola Jokic’in arkasında olduğu düşünülüyor, ancak Bucks’ın guardı Jrue Holiday, takım arkadaşının birden fazla ödülün birincisi olması gerektiğini düşünüyor.

Holiday, “Kesinlikle MVP, kesinlikle en gelişmiş oyuncu” dedi. “Ama bu noktada bunu anlayabileceğinden bile emin değilim.

“Oyunu geliştirdi ve bunu gösteriyor. Serbest atış çizgisinden, gözden kaybolan vuruşuna, geçen yıldan bu yıla kadar olan üç sayılık atışına kadar, çok daha iyi.

“Paltolarını bu şekilde sürmenin bize güven verdiğini hissediyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12579314/giannis-antetokounmpo-reacts-to-becoming-milwaukee-bucks-all-time-leading-scorer

Yorum yapın