Getafe Okay Yokuşlu’yu basına tanıttı! İşte ilk sözleri

İspanya La Liga takımlarından Getafe, satın alma opsiyonuyla sezon sonuna kadar kiraladığı milli futbolcu Okay Yokuşlu’yu basına tanıttı.

Yaptığı açıklamada, “Buraya gelmekten çok memnunum. İyi bir aile ortamı buldum. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım.” diyen Okay, Getafe’nin nitelikli ve güçlü bir takım olduğunu, teknik direktör Quique Sanchez Flores’in de kendisine güvendiğini aktardı.

Harmoni sürecinde bir güçlük yaşamayacağını, 15 yıldır tanıdığı ve ulusal takımdan da arkadaşı Enes Ünal’ın burada bulunmasının kendisi için fayda olduğunu ifade eden Okay, “Ben tekrar tekrar çalışan, hazır almak isteyen bir futbolcuyum. Bu sezon eksik zaman almam, yeterli maç oynamamam natürel ki hoşuma giden bir şey değil. Fakat Getafe’yi yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Mücadeleyi, rekabeti, takıma muavin olmayı seven biriyim. Psikolojik ve bedenen hazırım.” şeklinde konuştu.

Okay, teknik direktör Flores ile birincil görüşmesiyle ilgili olarak, “Bana güvendiğini söyledi. Bu benim için fazla kayda değer. Takıma yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bir gündür buradayım ama oyuncuları uzun zamandır tanıyorum ve uyarlama sorunu olacağını sanmıyorum.” açıklamasında bulundu.

“BENİM İÇİN GELECEĞİ OLAN BİR TRANSFER”
Oynayacağı maç sayısı gibi bir takım kriterleri yerine getirmesi şartıyla Getafe’nin sezon sonu satın alma opsiyonunu aldığını andıran Okay, “Bu sezonluk da olsa benim için geleceği olan bir aktarma. Gelecek sezon da burada edinmek hoşuma gider.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın