“Gerçekten evinde görünüyor”


Newcastle United efsanesi Alan Shearer, Arsenal stoperi William Saliba’yı Premier Lig’de şu ana kadar Sezonun Takımı’na dahil etti.

İngiliz, Mikel Arteta’nın yanında gerçekten hak ettiği yere geldiğine inandığı Gunners’ın savunucusundan övgüyle bahsetti.

Saliba, Arsenal’e 2019’da Fransa’daki Saint-Etienne’den katıldı. Fransız enternasyonal, başlangıçta Gunners’ın kadrosunda bir yer sağlamlaştırmakta zorlandı. OGC Nice ve Marseille dahil olmak üzere çeşitli Ligue 1 takımlarında kiralık büyüler geçirdi.

Bunu yaparak Saliba, Fransa’nın en iyi uçuşunda oynama deneyimi kazandı ve büyük bir hızla geliştiği görülüyor. Fransız stoper şimdi Arteta’nın ilk 11’ine girmenin yolunu buldu ve bu sezon yıldız formunda.

Saliba, bu sezon kulübünün Premier Lig’de oynadığı 14 maçın hepsinde forma giydi. Defans oyuncusu, Gunners’ın İngiltere’nin en iyi uçuşundaki son başarılarında son derece önemli bir rol oynadı.

Arteta’nın adamları bu sefer sağlam bir savunma yaptılar ve şu ana kadar sadece 11 gol yediler. Gunners, Dünya Kupası tatili öncesinde lig lideri olarak konumunu korudu ve Manchester City’den beş puan geride.

Shearer, Saliba’nın Premier Lig’e ait olduğu konusunda ısrar ediyor. Sezonun takımını isimlendirirken şunları söyledi: HITC):

“İki merkez yarımım. Birincisi Arsenal’de kiralık olarak giden ve bu sezon geri dönen Saliba. Çok olgun ve çok deneyimli görünüyor. Belli ki kiralık olmak, yaptığı işte daha rahat ve kendinden emin hissetmesini sağladı. Premier Lig’de gerçekten evinde görünüyor.”


Edu Gaspar, Arsenal’in ilk Sportif Direktörü oldu

Edu Gaspar, bugün resmen Arsenal’in ilk spor direktörü olarak aday gösterildi. Çalışması mükemmel olduğu için daha fazla sorumlulukla terfi. ⚪️🔴 #AFCUndersrand Arsenal, Edu’nun konumunu güçlendirmek istedi çünkü 3 Avrupa kulübünün yeni direktör olarak adı listede yer aldı.

Arsenal Teknik Direktör Edu Gaspar’ı Sportif Direktörlük görevine terfi ettirdi. Brezilyalı oyuncu, 2019’da Gunners tarafından Teknik Direktör olarak atanmıştı. Ancak, Kuzey Londra ekibiyle profesyonel ilişkisi burada başlamıyor.

Edu, Arsenal’in 2003-04 sezonunun tamamında yenilmeden Premier Lig şampiyonluğunu kazanan kötü şöhretli Invincibles takımında orta saha oyuncusu olarak oynayan eski bir futbolcu.

Brezilyalı oyuncu, efsanevi menajer Arsene Wenger’in baskın tarafının ayrılmaz bir parçasıydı. Oynadığı günlerde kuzey Londra takımı için 127 maça çıktı.

Gunners efsanesi, üç yıl boyunca teknik direktörlük görevini üstlendikten sonra, şimdi ilk spor direktörleri olarak atandı.

Bu terfi, şimdi Edu’nun mevcut görevlerine ek olarak kuzey Londra ekibindeki tüm akademi faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendiğini görecek (per. kulübün resmi web sitesi).

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-he-looks-really-home-alan-shearer-heaps-praise-arsenal-star?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir